21 Հոկտեմբեր 2021 - 06:23 AMT
ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը, Ռուսաստանի փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը և Ադրբեջանի փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևը Մոսկվայում եռակողմ աշխատանքային խմբի նիստում դիտարկել են Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում տրանսպորտային կոմունիկացիաների վերականգնման հեռանկարները։
Քննարկվել է նաև ՀՀ վարչապետի, ՌԴ և Ադրբեջանի նախագահների 2021թ. հունվարի 11-ի հայտարարության շրջանակում իրականացվող աշխատանքի հետագա ընթացքը, տեղեկացնում է կառավարության մամուլի ծառայությունը։
Հոկտեմբերի 20-ին կողմերն անցկացրել են եռակողմ աշխատանքային խմբի 8-րդ նիստի առաջին մասը։ Կողմերը պայմանավորվել են մոտակա ժամանակներում անցկացնել 8-րդ նիստի երկրորդ մասը:
Գրիգորյանը Մոսկվա մեկնելուց առաջ ասել էր, որ երկաթուղու մասով որոշակի պատկերացումներ ձևավորել են։ «Մենք որոշակի պատկերացումներ ձևավորել ենք երկաթուղու մասով, որ ապաշրջափակման հետ կապված կարգավորումներն իրականացվելու է ԱՊՀ երկրների իրավական բազայի կարգավորումների շրջանակում։ Մենք ունենք քննարկելու ավտոմոբիլային կապի միջոցների և ուղիների հետ կապված հարցեր»,-ասել է նա։

21 Октябрь 2021 - 09:07 AMT
Вице-премьеры Армении, РФ и Азербайджана рассмотрели перспективы восстановления транспортных коммуникаций
Вице-премьер Армении Мгер Григорян, заместитель председателя правительства Российской Федерации Алексей Оверчук и заместитель премьер-министра Азербайджана Шахин Мустафаев провели заседание трехсторонней рабочей группы. Об этом сообщает пресс-служба вице-премьера РА.
20 октября в Москве стороны провели первую часть 8-го заседания трехсторонней рабочей группы, в ходе которой рассмотрели перспективы восстановления транспортных коммуникаций в регионе Южного Кавказа и обсудили ход дальнейшей работы, проводимой в рамках заявления премьер-министра Республики Армения, президента РФ и президента Азербайджана от 11 января.
Стороны договорились в ближайшее время провести вторую часть 8-го заседания.
Перед отъездом в Москву Григорян сказал, что у них есть идеи по поводу железной дороги. «У нас сформировалось определенное представление о железной дороге, в частности, что правила, касающиеся разблокировки, будут реализованы в рамках положений правовой базы стран СНГ. Мы должны обсудить вопросы, связанные со средствами связи и путями», – сказал он.