21 Հոկտեմբեր 2021 - 07:07 AMT
Հունահռոմեական ոճի ըմբիրշ, նախկին պատգամավոր Արսեն Ջուլֆալակյանն ընտրվել է Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիայի (UWW) Մարզիկների կոմիտեի նախագահ։ Անվանի մարզիկը ֆեյսբուքյան իր էջում երախտագիտություն է հայտնել կոմիտեին։
Ջուլֆալակյանը UWW Մարզիկների կոմիտեի անդամ է 2017 թվականից։
«Ցանկանում եմ երախտագիտությունս հայտնել Մարզիկների կոմիտեի իմ գործընկերներին ընտրություններում վստահության և աջակցության համար: Ինձ համար մեծ պատիվ է դառնալ կոմիտեի նախագահը: Սպասում եմ մեր հանդիպմանը և մեր նոր 4-ամյա ժամկետի մեկնարկին»,-ասվում է գրառման մեջ։
Արսեն Ջուլֆալակյանը 2012-ի Օլիմպիադայի արծաթե մեդալակիր է, 2009-ի Եվրոպայի չեմպիոն ու 2012-ի բրոնզե մեդալակիր, 2010-ի աշխարհի արծաթե և 2011-ի, 2013-ի բրոնզե մեդալակիր։2014 թվականի ըմբշամարտի աշխարհի չեմպիոն:

21 Октябрь 2021 - 10:06 AMT
Армянский борец, серебряный призер олимпийских игр по греко-римской борьбе, бывший депутат парламента РА Арсен Джулфалакян избран председателем Комитета спортсменов Международной федерации борьбы (UWW). Спортсмен поблагодарил комитет на своей странице в Facebook.
«Хочу выразить признательность моим коллегам из Комитета спортсменов за доверие и поддержку во время выборов. Для меня большая честь возглавить Комитет. Использую все свои знания, энергию и опыт, чтобы вывести комиссию на еще более высокий уровень. Понимаю, что это будет возможно только в тесном сотрудничестве с остальными членами комиссии и UWW», – сказал Джулфалакян.
Джулфалакян был активным членом комитета с 2017 года, а сейчас получил право голоса – он заменил олимпийского чемпиона легендарного американца Джордана Барроуза.