25 Հոկտեմբեր 2021 - 09:21 AMT
Հոկտեմբերի 24-ին կատարվել է 113 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսի 42 նոր դեպք է գրանցվել:
Վարակակիրներից 34-ը Ստեփանակերտ քաղաքի, 4-ը՝ Մարտունու, 2-ը՝ Ասկերանի և 2-ը՝ Մարտակերտի շրջանների բնակիչներ են:
Մահվան 1 դեպք է գրանցվել։ 40-ամյա կինը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության (Covid-19) հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 135 վարակակիր: Բժիշկները 9 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 59-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 15750 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1683-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

25 Октябрь 2021 - 10:49 AMT
В Арцахе 24 октября проведено 113 тестов, подтверждено 42 новых случая заражения Covid-19. Об этом сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах.
34 из заразившихся – жители Степанакерта, 2 – Аскерана и 2 – Мартакертского района. В Арцахе на данный момент стационарное лечение от коронавирусной болезни получают 135 пациентов. Врачи состояние 9 пациентов оценивают как крайне тяжелое, 59 – как тяжелое. Среди них есть и люди молодого возраста. Больные с легкими формами амбулаторное лечение получают в домашних условиях.
Есть случай со смертельным исходом. Скончалась 40-летняя женщина, у которой была диагностирована двусторонняя полисегментарная пневмония.
В 2021 году в Арцахе проведено 15,750 тестов на Covid-19, из них 1683 оказались с положительным результатом.