Ազատ ոճի եւ հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականները կմասնակցեն մարտի 31-ից-ապրիլի 5-ը Վիլնյուսում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը: Ինչպես PanARMENIAN.Net -ի թղթակցին հաղորդեց Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի մամլո քարտուղար Բազմասեր Առաքելյանը, Հայաստանի կողմից Եվրոպայի առաջնությանը կմեկնի ազատ ոճի եւ հունահռոմեական դասական ոճի յոթ ըմբշամարտիկ :
«Ազատ ոճի ըմբշամարտիկները ներկայումս ուսումնամարզական հավաք են անցկացնում Մինսկի շրջակայքում գտնվող «Ստայկի» օլիմպիական մարզահամալիրում»: Նրանք առաջինը կմեկնեն Վիլնյուս մարտի 29-ին, քանի որ նրանց ելույթները տեղի կունենան ապրիլի 1-ին եւ 2-ին: Իսկ մարտի 31-ին նրանք պետք է կշռվեն: Դասական ոճի ներկայացուցիչները ելույթ կունենան ապրիլի 3-ին եւ 4-ին, ուստի ազատ ոճի մարզիկներին կմիանան ապրիլի 2-ին: Նշենք, որ մարտի 29-ին Ըմբշամարտի Հայաստանի ֆեդերացիայի նախագահի տեղակալ Հրանտ Ենոքյանի գլխավորությամբ Վիլնյուս կմեկնի նաեւ Ըմբշամարտի Հայաստանի ֆեդերացիայի պատվիրակությունը», – նշել է Առաքելյանը:

24 Март 2009 - 18:14 AMT
Сборные Армении по греко-римской и вольной борьбе примут участие в Чемпионате Европы, который пройдет с 31 марта по 5 апреля в Вильнюсе. Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net пресс-секретарь Федерации борьбы Армении Базмасер Аракелян от Армении на ЧЕ отбудут по 7 классиков и борцов греко-римского стиля.
«Борцы вольного стиля в данный момент проводят учебно-тренировочный сбор в олимпийском спорткомплексе “Стайки” близ Минска. Они первыми отбудут в Вильнюс 29 марта, поскольку их выступления пройдут 1 и 2 апреля, А 31 марта должны пройти процедуру взвешивания. Классики будут выступать с 3 по 4 апреля и поэтому присоединятся к вольникам 2 апреля. Отмечу, что 29 марта в Вильнюс во главе с заместителем президента ФБА Гранта Енокяна также отбудет делегация Федерации борьбы Армении», – отметил Аракелян.