25 Մարտ 2009 - 11:19 AMT
Գերմանիան ներկայացնող հայազգի բռնցքամարտիկ, IBF վարկածով միջին քաշային կարգում աշխարհի չեմպիոն Արթուր Աբրահամը եւ WBC եւ WBO վարկածներով միջին քաշային կարգում տիտղոսակիր Քելլի Պավլիկը կարող են հանդիպել 2009թ. հոկտեմբերին կամ նոյեմբերին: Ըստ Պավլիկի փրոմոութեր Բոբ Արումի, իր սանն ու Աբրահամը կմենամարտեն, եթե երկուսն էլ հաղթանակ տանեն ամռանն իրենց միջանկյալ մարտերում:
«Այս սկզբունքային մենամարտը կարող է կայնալ Նյու Յորքում աշնանը: Սակայն սկզբից Պավլիկը պետք է հաղթի Սերխիո Մորային հունիսին, իսկ Աբրահամը համապատասխանաբար Վերնոն Ֆորեսթին,-մեջբերում է Արումին ringtv.com-ը:
Արումը նշել է նաեւ, որ եթե Աբրահամի մենամարտը Պավլիկի հետ կայանա, ապա այն չի հեռարձակվի մասնավոր հեռուստաալիքների կողմից, քանի որ հայազգի բռնցքամարտիկը ժողովրդականություն չի վայելում ԱՄՆ-ում:
«Ցուցադրություն մասնավոր հեռուստաալիքներով չի լինի: Սակայն երկու հեռուստաալիք` HBO-ն ու Showtime-ը հետաքրքրված են մենամարտով: Այնպես որ, կարծում եմ, միջոցները կբավարարեն, որպեսզի մարտը հաջողություն ունենա: Այդ մարտը հավանաբար տեղի կունենա: Քելլին որոշակիորեն տվել իր համաձայնությունը, իսկ Արթուրը ձգտում է դրան,-նշել է Արումը:-Պավլիկը պատրաստ է մենամարտի: Իսկ մենք պայմանավորվում ենք մենամարտերի մասին, երբ համոզված ենք, որ մեր բռնցքամարտիկները մրցունակ են: Գերազանց մարտ կլինի, որտեղ, հուսով եմ, մենք կհաղթենք: Սակայն եթե պարտվենք..դա մահացու չէ: Միայն մարզաձեւի այս հիմար էվոլյուցիայի շնորհիվ պարտությունը սկսեց ընկալվել այսքան ցավագին»,-հավելել է նա:
Արթուրը հաղթել է իր բոլոր 29 մարտերում, որոնցից 23-ն ավարտել է նոկաուտով: Իսկ օրերս 9-րդ անգամ պաշտպանել է իր տիտղոսը, հաղթելով ամերիկացի Լահուն Սայմոնին միավորներով: Մենամարտի ավարտին Արթուրը հայտարարեց, թե ցանկանում է հանդիպել Պավլիկի հետ, որից հետո մտադիր է անցնել հաջորդ քաշային կարգ:
Նշենք, որ մարտը տեղի կունենա ԱՄՆ-ում: Իսկ Արթուրի համար սա ընդամենը 2-րդ մարտն է ԱՄՆ-ում եւ 3-ը` Գերմանիայից դուրս:
Պավլիկն ունի 35 մենամարտ,որոնցից 31-ն ավարտել է նոկաուտով, սակայն անցյալ տարվա հոկտեմբերին ամերիկացին տանուլ տվեց Բերնարդ Հոպկինսին: Մարտն ընթանում էր միջանկյալ քաշային կարգում, ուստի տիտղոսներ չէին խաղարկվում: 12-րդ ռաունդից հետո Հոպկինսը հարվածների տարափ տեղաց հակառակորդի գլխին: Հնչեց գոնգը: Հոպկինսը շարունակում էր հարձակվել: Մրցավարը միջամտեց, սակայն բռնցքամարտիկները չէին ցանկանում կանգնել: Նրանց անջատել կարողացան միայն մարզիչները:

Немецкий боксер армянского происхождения чемпион мира в среднем весе по версии IBF Артур Абрахам и обладатель титулов WBC и WBO в среднем весе американец Келли Павлик возможно встретятся в октябре или ноябре 2009 года. По словам промоутера Павлика Боба Арума, его подопечный и Абрахам проведут бой при условии, что оба выиграют свои промежуточные бои летом.
«Этот принципиальный поединок может состояться в Нью-Йорке осенью. Но сначала Павлик должен победить Серхио Мора в Июне, а Абрахам соответственно предполагаемого соперника Вернона Форреста, – приводит слова Арума ringtv.com
Арум также отметил, что если поединок Абрахама против Павлика состоится, то транслироваться по частным каналам не будет – из-за непопулярности армянина в США.
«Показа по платным каналам не будет. Но два телеканала – HBO и Showtime проявили большой интерес к этому поединку. Так что мы думаем, что денег будет достаточно, чтобы сделать бой популярным. Уже сейчас идут переговоры. Этот бой наверняка состоится. Келли определенно дал свое согласие, и Артур стремится к этому, – отметил Арум, – Павлик готов к бою. А мы договариваемся о поединках, когда убеждены, что наши боксеры конкурентоспособны. Будет отличный бой, в котором, надеюсь, мы победим. Но если проиграем…. проигрывать в бою – не смертельно. Только в результате дурацкой эволюции этого спорта проигрыш стал восприниматься так болезненно», – добавил он.
Артур одержал победу во всех своих 29 поединках, в 23 из которых завершил нокаутом. А на днях в 9 раз защитил свой титул, одержав победу над американцем Лахуаном Саймоном по очкам. По завершению боя Артур заявил, что хочет встретиться с Павликом, после чего планирует перейти в следующую весовую категорию.
Отметим, что бой состоится в США. А для Артура это будет всего лишь 2-й бой в США и 3-й – за пределами Германии.
У Павлика же 35 боев, из которых 31 завершились нокаутом, но в октябре прошлого года американец проиграл Бернарду Хопкинсу. Бой проходил в промежуточной весовой категории, поэтому на кону не стояли никакие титулы. В конце 12-го раунда Хопкинс провел серию ударов в голову. Прозвучал гонг. Хопкинс продолжал атаковать. Рефери вмешался, но боксеры не хотели останавливаться. Разнять их смогли только тренеры.