Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը Հայաստան – Հյուսիսային Մակեդոնիա հանդիպման ավարտից հետո տված հարցազրույցում ներողություն է խնդրել երկրպագուներից հանդիպման արդյունքի համար, տեղեկացնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։
Երևանի Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում տեղի ունեցած Հայաստան – Հյուսիսային Մակեդոնիա հանդիպումն ավարտվել է 0։5 հաշվով։
Կապառոսն ասել է, որ հենց սկզբից խաղը լավ չստացվեց՝ հավաքականը առաջին րոպեներին գոլ բաց թողեց, ինչը իր բացասական ազդեցությունն ունեցավ խաղի վրա։
Անդրադառնալով Գերմանիայի հետ առաջիկա հանդիպմանը՝ Կապառոսն ասել է, որ պետք է վերլուծել խաղը, հասկանալ, թե որ տղաներն են հոգեբանորեն ուժեղ, որ կկարողանան խաղալ Գերմանիայի դեմ։

12 Ноябрь 2021 - 09:46 AMT
Главный тренер сборной Армении Хоакин Капаррос извинился за поражение от Северной Македонии со счетом 0։5 в матче предпоследнего тура отборочного турнира чемпионата мира. Об этом сообщает пресс-служба Федерации футбола Армении.
«Прежде всего, я хочу извиниться перед болельщиками. Мы подошли к этой игре с большими надеждами, стараясь порадовать наших болельщиков.
Мы пропустили на первых минутах, и это сказалось на нашей игре. Теперь нужно проанализировать эту игру и понять, кто готов психологически к матчу против Германии», – отметил Капаррос.
Сборная Армении 14 ноября примет команду Германии.
Перед последним туром сборная Армении находится на четвертом месте в отборочной группе J с 12 очками.