13 Նոյեմբեր 2021 - 10:44 AMT
Նոյեմբերի 12-ին կատարվել է 212 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսի 55 նոր դեպք է գրանցվել:
Կորոնավիրուսային հիվանդության հետևանքով արձանագրվել է 2 մահվան դեպք։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 146 վարակակիր: Բժիշկները 23 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 61-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 19,984 քաղաքացու հետազոտություն, որից 3114-ի մոտ արձանագրվել է թեստի դրական պատասխան։

13 Ноябрь 2021 - 11:22 AMT
В Арцахе 12 ноября проведены 212 тестов на коронавирус, выявлено 55 новых случаев заражения коронавирусом. Об этом сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах.
В данный момент стационарное лечение проходят 146 пациентов с диагнозом коронавирус. Врачи оценивают состояние 23 пациентов как крайне тяжелое, 61 – как тяжелое, в том числе в молодом возрасте. Пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Зарегистрированы два случая смерти от коронавируса.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 19 984 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 3114 – подтвержден положительный результат.