Հայաստանի հավաքականի և իտալական «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը ցանկանում է ևս 5-6 տարի խաղալ։ Այդ մասին նա ասել է Sport 1-ի եթերում։
«Կցանկանայի, որ դա որքան հնարավոր է երկար տևի։ Բայց դա կախված է շատ գործոններից։ Այս տարիքում հեշտ չէ ինչպես հարկն է կազմվածքիդ հետևել։ Բանականությունս ասում է, որ դեռ կարող եմ 5-6 տարի խաղալ։ Հուսով եմ, մարմինս համամիտ է դրան։ Բայց ես հասկանում եմ, որ այնքան էլ շատ ժամանակ չի մնացել, այնպես որ աշխատում եմ վայելել յուրաքանչյուր պահը»,- ասել է Մխիթարյանը։
Մխիթարյանը 32 տարեկան է: Ընթացիկ խաղաշրջանում նա 11 հանդիպման է մասնակցել Ա սերիայում, դարձել 2 գոլի և 3 գոլային փոխանցման հեղինակ։

Полузащитник армянской сборной и итальянской «Ромы» Генрих Мхитарян рассказал, что хотел бы играть еще 5-6 лет.
«Я хочу, чтобы все это продолжалось как можно дольше. Но это зависит от многих факторов. В таком возрасте нелегко как следует следить за своим телом», – отметил он в эфире Sport 1.
«Мой разум говорит: ты можешь в свое удовольствие играть еще 5-6 лет. И я надеюсь, что тело согласно с этим. Но я понимаю, что времени осталось не так уж много, так что стараюсь насладиться каждым мгновением», – сказал Мхитарян.
Мхитаряну уже 32 года. В текущем сезоне он провел 11 игр в Серии А, забив 2 мяча, и отдал три результативные передачи.