Լեռնային Ղարաբաղում տեղակայվելուց հետո ռուս խաղաղապահների կողմից զոհվածների ավելի քան 1960 մարմին է փոխանցվել Հայաստանի և Ադրբեջանի տեղական իշխանություններին։ Այդ մասին հայտարարել է ԼՂ-ում խաղաղապահ զորախմբի նախկին հրամանատար, Ռուսաստանի զինված ուժերի Հարավային ռազմական օկրուգի հրամանատարի տեղակալ Ռուստամ Մուրադովը ՏԱՍՍ-ին հարցազրույցում։
«Որոնողական աշխատանքները մինչ օրս շարունակվում են»,-ասել է Մուրադովը։
Ըստ ԱՀ ՆԳՆ Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության, զինադադարից հետո իրականացված որոնողական աշխատանքների, ինչպես նաև ադրբեջանական կողմի հետ դիերի փոխանակման արդյունքում մինչ օրս տարհանվել է 1703 աճյուն:

Более 1900 тел погибших были возвращены местным органам власти Армении и Азербайджана российскими миротворцами с момента развертывания в Нагорном Карабахе. Об этом сообщил заместитель командующего войсками Южного военного округа Рустам Мурадов, пишет ТАСС.
«Более 1960 тел погибших руками миротворцев были возвращены местным органам власти Армении и Азербайджана. По сей день продолжаем поисковые мероприятия», – сказал Мурадов.
Около 1700 тел погибших – тела армянских военнослужащих.
Он также добавил, что более 100 военнослужащих с обеих сторон были освобождены из плена и возвращены на родную землю.
По данным Государственной службы по чрезвычайным ситуациям МВД Арцаха, 1703 тела были найдены в результате поисковых операций, проведенных после прекращения огня, или переданы армянской стороне.