10 Դեկտեմբեր 2021 - 12:13 AMT
ՌԴ խաղաղապահներն ապահովել են 15 կմ ճանապարհի կառուցման անվտանգությունը Արցախի Շուշիի շրջանում, հայտնում է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը։
«Ռուս խաղաղապահ զորակազմի շնորհիվ ճանապարհային ծառայության աշխատակիցները կարող են անվտանգ զբաղվել ճանապարհի վերականգնմամբ։ Քանի որ տարածքը գտնվում է շփման գծի հարևանությամբ, վարչակազմը դիմել էր ռուս խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը՝ խնդրելով ապահովել ճանապարհաշինական աշխատանքների անվտանգությունը։ Արդeն վերականգնվել է ճանապարհի ավելի քան 15 կմ»,-ասել է ռուս խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցիչ Դանիլ Նիկիտինը։
Նշվում է, որ ընդհանուր առմամբ վերականգնվել է 30 կմ ճանապարհ, շինարարությունը նախատեսվում է ավարտին հասցնել մինչև տարեվերջ։ Ճանապարհը կծառայի ինչպես խաղաղ բնակիչներին անվտանգ երևեկության համար, այնպես էլ՝ խաղաղապահներին, պարեկության նոր երթուղու բացման համար։

Российские миротворцы обеспечили безопасность при строительстве более 15 километров дороги в Шушинском районе Нагорного Карабаха. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны России.
«Благодаря российскому миротворческому контингенту работники дорожной службы могут безопасно заниматься восстановлением дороги. Так как территория расположена вблизи линии разграничения сторон, администрация обратилась к командованию российского миротворческого контингента с просьбой обеспечения безопасности дорожных работ. Уже восстановлено более 15 километров дороги», – сказал представитель российского миротворческого контингента Данил Никитин.
Отмечается, что всего планируется восстановить 30 километров дороги, работы по строительству планируется завершить до конца года. Дорога послужит как мирным жителям для безопасного передвижения, так и миротворцам для создания нового маршрута патрулирования.