Հայաստանի հավաքականում հանդես կգա Լյեժի «Ստանդարտ» ակումբի ֆուտբոլիստ Հրաչ Յագանը: Այդ մասին այսօր մամլո ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է ՀՀ հավաքականի գլխավոր մարզիչ Յան Պոուլսենը:
«Յագանը լավ ֆուտբոլիստ է: Նա հանդես է գալիս Բելգիայի առաջնության առաջատարներից մեկի` «Ստանդարտի» կազմում: «Մենք ստուգեցինք նրան եւ խորհուրդ տվեցինք ՀՖՖ-ին օգնել նրան Հայաստանի քաղաքացիություն ստանալու հարցում,-ասել Պոուլսենը,-միայն լեգիոներների օգնությամբ մենք կկարողանանք ձեւավորել ուղեժ հավաքական: Յագանը դրա վառ օրինակն է»:
Հրաչ Յագանը 20 տարեկան է: Նա խաղում է հարձակվող կիսապաշտպանի դիրքերից: Յագանն արդեն իսկ հասցրել է գոլ խփել «Ստանդարտի» կազմում «Տյուբիցայի» դեմ խաղում:
Էստոնիայի հավաքականի հետ խաղում նա Հայաստանի հավաքականում չի ընդգրկվել քաղաքացիության պատճառով: Սակայն մոտ ապագայում նա կկարողանա օգնել երիտասարդական հավաքականին 2011 թվականի Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի խաղերում:

27 Март 2009 - 18:23 AMT
В сборной Армении будет выступать футболист из льежского “Стандарда” Грач Яган. Об этом сегодня в ходе пресс-конференции заявил главный тренер сборной датчанин Ян Поульсен.
“Яган хороший футболист. Он выступает в составе одного из лидеров первенства Бельгии “Стандарде”. “Мы его проверили и порекомендовали ФФА помочь ему получить гражданство Армении, – сказал Поульсен, – только привлекая армянских легионеров, мы сможем сформировать сильную сборную. Яган – хороший пример этому”.
Грачу Ягану 20 лет. Он играет на позиции атакующего полузащитника. Яган уже успел отметиться голом в составе “Стандарда” против “Тюбица”.
В составе сборной Армении в играх против сборной Эстонии он не примет участия из-за гражданства. Но в ближайшем будущем сможет помочь молодежной сборной в играх отборочного этапа ЧЕ-2011.