16 Դեկտեմբեր 2021 - 09:42 AMT
«Մենք միշտ լուծումներ կփնտրենք կայուն խաղաղության համար: Մաղթում եմ, որ տոների շրջանը լինի մարդասիրական ոլորտում ձեռքբերումների և խաղաղության շրջան»,-ասվում է գրառման մեջ։
Մակրոնը նաև կարճ տեսանյութ է հրապարակել, որտեղ ողջագուրվում է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ:
Բրյուսելում Արևելյան գործընկերության գագաթնաժողովի ավարտից հետո տեղի է ունեցել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի եռակողմ հանդիպումը։ Այն կայացել է Ֆրանսիայի նախագահի նախաձեռնությամբ, տեղեկացնում է վարչապետի մամուլի ծառայությունը։

Президент Франции Эмманюэль Макрон заявил, что Франция никогда не оставит армян. Соответствующую запись в своем микроблоге в Twitter он сделал после состоявшейся в Брюсселе трехсторонней встречи с руководителями Армении и Азербайджана.
«Мы никогда не оставим армян. Мы всегда будем искать решения для установления длительного мира. Я призываю, чтобы эти праздничные дни стали периодом гуманитарного прогресса и примирения», – написал Макрон.
Трехсторонняя встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна, президента Франции Эмманюэля Макрона и президента Азербайджана Ильхама Алиева состоялась после завершения саммита Восточного партнерства в Брюсселе. Встреча состоялась по инициативе президента Франции.