22 Դեկտեմբեր 2021 - 07:04 AMT
ՌԴ և Ֆրանսիայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինը և Էմանուել Մակրոնը հեռախոսազրույցում կարծիքներ են փոխանակել ղարաբաղյան հակամարտության վերաբերյալ։ Նրանք գոհունակություն են հայտնել իրավիճակի կայունացմամբ և խաղաղ կյանքի հաստատմանն ուղղված ձեռնարկվող քայլերի առնչությամբ, տեղեկացնում է Kremlin.ru-ն։
Կողմերը գոհունակություն են հատնել նաև տարածաշրջանում տնտեսական և տրանսպորտային կապերի վերականգնման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերի առնչությամբ։
Նշվել է, որ բոլոր այդ հարցերում Ռուսաստանն ու Ֆրանսիան գործում են և հետագայում էլ մտադիր են սինխրոն գործել։

21 декабря состоялся телефонный разговор президента РФ Владимира Путина с лидером Франции Эмманюэлем Макроном, в ходе которого собеседники обсудили карабахское урегулирование. Об этом сообщает пресс-служба Кремля.
«При обмене мнениями по нагорно-карабахскому урегулированию выражено удовлетворение стабилизацией обстановки и предпринимаемыми усилиями по налаживанию мирной жизни, восстановлению хозяйственных и транспортных связей в регионе», – говорится в сообщении.
Президенты отметили, что в этих вопросах Россия и Франция действуют и в дальнейшем намерены действовать синхронно.