Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինն Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել նախագահ Արմեն Սարգսյանին` վստահություն հայտնելով, որ երկկողմ դաշնակցային փոխգործակցությունը կշարունակի զարգանալ։
«Հայ-ռուսական հարաբերությունները հիմնված են բարեկամության բարի ավանդույթների, մշակութային և հոգևոր մտերմության վրա: Համոզված եմ, որ գալիք տարի մեր երկկողմ դաշնակցային փոխգործակցությունը, տարբեր ոլորտներում կառուցողական համագործակցությունը կշարունակի զարգանալ՝ ի շահ մեր եղբայրական ժողովուրդների և ի նպաստ տարածաշրջանում կայունության և անվտանգության ամրապնդման:
Ձեզ և Ձեր հարազատներին ու մերձավորներին քաջառողջություն, հաջողություններ և երջանկություն եմ մաղթում, իսկ Հայաստանի քաղաքացիներին՝ խաղաղություն և բարօրություն»,-ասվում է ուղերձում:

Президент РФ Владимир Путин по случаю Нового года и Рождества Христова направил президенту Армении Армену Саркисяну поздравительное послание. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
«Армяно-российские отношения основаны на добрых традициях дружбы, культурной и духовной близости. Уверен, что в будущем году наше двустороннее союзническое взаимодействие, конструктивное сотрудничество в различных сферах продолжит развиваться во благо наших братских народов и во благо укрепления стабильности и безопасности в регионе», – отметил Путин.
Он пожелал президнету, его родным и близким здоровья, успехов, счастья, а гражданам Армении – мира и благополучия.