IBF վարկածով միջին քաշային կարգում աշխարհի չեմպիոն Արթուր Աբրահամի եւ WBC վարկածով առաջին միջին քաշային կարգում չեմպիոն Վերնոն Ֆորրեսթի փրոմոութերների միջեւ բանակցությունները հաջողությամբ չեն պսակվել եւ այժմ IBF վարկածով չեմպիոնի ներկայացուցիչները բանակցություններ են վարում «Main Events» փրոմոութերական ընկերության հետ տիտղոսի պարտադիր հավակնորդ Ջովաննի Լորենցոյի հետ մենամարտ կազմակերպելու շուրջ այս տարվա ամռանը: Ֆորրեսթը պատրաստվում է WBC պարտադիր հավակնորդ Սերխիո Մարտինեսի հետ ամռանը կայանալիք հանդիպմանը:
Հավանաբար Լորենցոյի հետ մենամարտը Աբրահամի համար «միջանկյալ» կլինի WBC եւ WBO վարկածներով միջին քաշային կարգում տիտղոսակիր Քելլի Պավլիկի հետ միավորված մենամարտից առաջ, որը տեղի կունենա այս տարվա աշնանը:
Հունիսի 27-ին Պավլիկը կպաշտպանի իր տիտղոսները միջին քաշային կարգում աշխարհի նախկին չեմպիոն Սերխիո Մորայի հետ մենամարտում:
«Մենք քննարկում ենք Աբրահամ-Լորենցո մենամարտի անցկացումը Sauerland Event-ի ներկայացուցիչ Քրիս Մեյերի հետ: Ջովաննին շատ ոգեւորված է չեմպիոնի տիտղոսի համար պայքարելու հնարավորությամբ»,-մեջբերում է «Main Event»-ի ղեկավար Քեթի Դուվայի խոսքերը boxingscene.com-ը:
Նշենք, որ Լորենցոն կարող էր հանդիպել Աբրահամի հետ անցյալ տարի, սակայն անսպասելիորեն տանուլ տվեց ընտրական մենամարտում Ռաուլ Մարկեսին, որն իր հերթին կարողացավ վեց ռաունդ դիմանալ Աբրահամի հետ մենամարտում անցյալ տարվա նոյեմբերին:

Переговоры между промоутерами чемпиона мира в среднем весе по версии IBF Артура Абрахама и чемпиона WBC в первом среднем весе Вернона Форреста не увенчались успехом, и теперь представители чемпиона IBF в среднем весе Артура Абрахама ведут переговоры с промоутерской компанией “Main Events” об организации поединка против обязательного претендента на титул Джованни Лоренцо летом этого года. Форрест же, готовится к летней встрече с обязательным претендентом WBC Серхио Мартинесом.
По всей вероятности бой против Лоренцо станет для Абрахама «промежуточным» перед объединительным поединком против обладателя титулов WBC и WBO в среднем весе Келли Павлика, проведение которого предварительно назначено на осень этого года.
Павлик 27 июня проведет защиту своих титулов против экс-чемпиона мира в первом среднем весе Серхио Моры.
«Мы обсуждаем проведение поединка Абрахам-Лоренцо с представителем Sauerland Event Крисом Мейером. Джованни очень воодушевлен возможностью побороться за чемпионский титул», – передает слова главы “Main Event” Кэти Дува boxingscene.com.
Отметим, что Лоренцо мог встретиться с Абрахамом в прошлом году, однако неожиданно проиграл в отборочном поединке Раулю Маркесу, который в свою очередь сумел продержаться лишь шесть раундов в поединке против Абрахама в ноябре прошлого года.