Էստոնիայի հավաքականի մարզիչ Տարմո Ռյույտլին խաղից հետո կայացած մամլո ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է, որ այնքան էլ գոհ չէ խաղի արդյունքից, քանի որ Էստոնիայի հավաքականի դարպասին հասցված երկրորդ գոլն ավելի քան կասկածելի էր:
«Ինչպես ես նախկինում ասել եմ, երկու թիմն էլ հավասար շանսեր ունեին: Որոշ առումով արդյունքն արդարացի էր: Ամենակարեւորն այն է, որ մարդիկ տեսան խփված գնդակները: Մեզ ինչ, ֆուտբոլը հենց դրանում էլ կայանում է: Վերջ ի վերջո, այնքան էլ դատարկաձեռն տուն չենք վերադառնա: Ի դեպ, մենք մեկ խաղ էլ ունենք առջեւում: Այնպես որ, այդ երկու թիմերի համար որոշիչ կլինի պատասխան խաղը: Անհատապես հայկական թիմը մեզ գերազանցել է: Մենք պետք է շատ աշխատենք նրանց հասնելու համար: Գոհ կլինեի, եթե խաղն ավարտվեր 2:1 հաշվով ի օգուտ մեզ, քանի որ մեր դարպասին հասցված երկրորդ գոլը «սատանան գիտի` գոլ էր, թե ոչ»: Բայց ինչպես ասում են, կռվից հետո բռունցքները չեն թափահարում», – ասել է Ռյույտլին:
Ռյույտլին նաեւ նշել է, որ պատասխան խաղում Էստոնիայի հավաքականը միայն հաղթանակի կձգտի:
«Պատասխան խաղում, մենք բացի հաղթանակից այլ տարբերակ չունենք: Եթե խաղի ընթացքը թելադրի պաշտպանողական մարտավարություն, ապա մենք այդպես էլ կվարվենք: Սակայն մենք ինքներս պաշտպանողական ֆուտբոլ չենք խաղալու: Մեզ միայն հաղթանակ է անհրաժեշտ», – նշել է Էստոնիայի հավաքականի մարզիչը:
Հիշեցնենք, որ 2010 թվականի աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի շրջանակներում անցկացվող Հայաստան-Էստոնիա խաղն ավարտվել է 2:2 հաշվով: Պատասխան խաղը կկայանա Թալլինում ապրիլի 1-ին:

29 Март 2009 - 13:01 AMT
Наставник сборной Эстонии Тармо Рюйтли на послематчевой пресс-конференции заявил, что не очень доволен результатом игры, поскольку второй гол в ворота сборной Эстонии был более, чем сомнительным.
“Как я раньше говорил, у команд были равные шансы. В какой-то мере результат справедливый. Самое главное, что люди увидели забитые мячи. Ну а нам что, в этом и весь футбол. В конце концов, не совсем с пустыми руками уедем домой. К тому же у нас еще одна игра впереди. Так что в этой паре все решится в ответной встрече. Индивидуально армянская команда нас превзошла. Нам нужно очень много проработать, чтобы сравняться с ними. Был бы доволен, если бы матч закончился со счетом 2:1 в нашу пользу, так как второй гол в наши ворота был “черт его знает, гол или не гол”. Но как говорится, после драки кулаками не машут”, – сказал Рюйтли.
Рюйтли также отметил, что в ответной игре сборная Эстонии будет играть только на победу.
“В ответной игре у нас других вариантов, кроме победы, нет. Если ход игры продиктует выбрать защитную тактику, то мы так и поступим. Но мы сами не будем играть в защитный футбол. Нам нужна только победа”, – отметил наставник сборной Эстонии
Напомним, что матч Армения-Эстония, проходивший в рамках отборочного этапа ЧМ-2010, завершился со счетом 2:2. Ответная игра состоится в Таллинне 1 апреля.