Հայաստանի հավաքականի մարզիչ, դանիացի մասնագետ Յան Պոուլսենը խաղից հետո կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է, որ դժգոհ է հայ ֆուտբոլիստների խաղից եւ, չնայած, որ մենք գոլ խփելու ավելի շատ հնարավորություններ ունեինք, քան էստոնացիները, հայ ֆուտբոլիստները չկատարեցին նրա բոլոր ցուցումները:
«Մենք գոլ խփելու ավելի շատ հնարավորություններ ունեինք, քան էստոնացիները: Մենք անիմաստ գոլ բաց թողեցինք: Ես դժգոհ եմ խաղից, քանի որ մենք շատ սխալներ թույլ տվեցինք եւ չափազանց դանդաղ էինք խաղում: Հատկապես առաջին խաղակեսում մենք հեշտությամբ կորցնում էինք գնդակի վերահսկողությունը: Երկրորդ խաղակեսում մենք ավելի արագ սկսեցինք խաղալ եւ նպաստավոր պահեր ստեղծվեցին: Սակայն մեր ֆուտբոլիստները կրկին չարաշահեցին անհատական խաղը: Մեկին կամ երկուսին կարելի է խաբս տալ, սակայն հինգին` անհնար է: Խաղից առաջ որոշվել էր կարճ փոխանցումներով խաղալ, քանի որ մեր մրցակիցները բարձրահասակ էին եւ մեզ համար ձեռնատու չէր երկար փոխանցումներ անել: Ողջ թիմն առանց բացառության վատ էր խաղում: Ասեմ միայն, որ Վահագ Մինասյանն իրեն մի որոշ չափով դրսեւորեց: Երկրորդ խաղակեսում էստոնացիները իրական շանսեր չունեին: Հատկապես անտեղի էր երկրորդ բաց թողած գնդակը: Մենք լավ հարձակում կազմակերպեցինք եւ մոռացանք պաշտպանության մասին, արդյունքում եւս մեկ գոլ բաց թողնելով: Եթե ֆուտբոլիստները սովոր են առանց փոխանցումների խաղալ, ապա 5 օրվա ընթացքում խաղի ոճը փոխել չափազանց դժվար է»,-ասել է Պոուլսենը:
Ըստ Պոուլսենի, Էստոնիայում նրա թիմն ամեն ինչ կանի հաղթելու համար:
«Ես կարծում եմ, որ հավասար պայքար կընթանա: Էստոնիայում ցուրտ է լինելու, մոտ 10 աստիճան, կա եւս մեկ կորուստ` Արթուր Ոսկանյանը, որը հավանաբար չի կարողանա մասնակցել վնասվածքի պատճառով: Սակայն մենք կաշխատենք թույլ տված սխալների շտկման վրա եւ կփորձենք հաղթել էստոնացիներին»,-ասել է մարզիչը:

29 Март 2009 - 13:13 AMT
Главный тренер сборной Армении, датский специалист Ян Поульсен на послематчевой пресс-конференции заявил, что недоволен игрой сборной Армении, и, несмотря на то, что у них было больше возможностей забить гол, чем у эстонцев, армянские футболисты не выполнили всех его указаний.
“У нас было больше возможностей забить гол, чем у эстонцев. Мы пропустили бессмысленный гол. Я недоволен игрой, так как мы допустили очень много ошибок и играли слишком медленно. Особенно в первом тайме мы легко теряли контроль над мячом. Во втором тайме мы начали играть быстрей и соответственно создавать моменты. Но наши футболисты опять злоупотребили индивидуальной игрой. Одного или двух можно обмануть, но пятерых – невозможно. До матча было решено играть в короткий пас, так как наш соперник высокорослый и нам невыгодно было делать длинные передачи. Вся команда без исключения играла плохо. Скажу только, что Вааг Минасян неплохо проявил себя. Во втором тайме у эстонцев реальных шансов не было. Обидно за второй пропущенный мяч. Мы организовали хорошую атаку, и забыли о защите, в результате пропустили гол. Если футболисты привыкли играть без пасов, то за 5 дней изменить стиль игры очень трудно”, – сказал Поульсен
По словам датчанина, в Эстонии его команда сделает все, чтобы победить.
«Я думаю, что будет равная борьба. В Эстонии будет холодно – примерно -10 градусов, к тому же есть одна потеря – Артур Восканян, который вряд ли будет заявлен на эту игру из-за травмы. Но мы поработаем над исправлением допущенных ошибок и попытаемся победить эстонцев», – резюмировал наставник армянской сборной.