19 Հունվար 2022 - 10:00 AMT
Երևանը կարող է միջանկյալ կետ դառնալ Սիրիայից Ղրիմ և հակառակ ուղղությամբ ավիաթռիչքների համար։ Սիրիայի իշխանությունները Ղրիմի հետ ավիահաղորդակցության երթուղի են մշակում Սոչիի, Անապայի և Երևանի օդանավակայաններով։
Այդ մասին հայտարարել է Ղրիմի ղեկավար Սերգեյ Ակսյոնովը, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։
«Երթուղի է մշակվում Սոչիով, Անապայով և Երևանով»,-ասել է նա՝ հավելելով, որ խոսքը Սիրիայի հետ ավիահաղորդակցության մասին է։
Ղրիմի ղեկավարը նշել է, որ այժմ ուղիղ ավիահաղորդակցություն Դամասկոսի և Սիմֆերոպոլի միջև չկա։ Նա հավելել է, որ թերակղզու իշխանությունները պատրաստ են քննարկել փոխադրումների կազմակերպման վերաբերյալ առաջարկները։

Ереван может стать промежуточным пунктом авиамаршрута между Сирией и Крымом. Власти Сирии прорабатывают вопросы организации авиасообщения с Крымом через аэропорты Еревана, Сочи и Анапы. Об этом сообщил журналистам глава Крыма Сергей Аксенов.
«Прорабатывается перелет через Сочи, Анапу, Ереван», – сказал Аксенов, уточнив, что речь идет об авиасообщении с Сирией, пишет ТАСС.
Глава Крыма отметил, что в настоящее время нет прямого авиасообщения между Дамаском и Симферополем. Он добавил, что власти полуострова готовы обсуждать предложения по организации перевозок.