«Փյունիկի» եւ Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան, անցյալում հայտնի ֆուտբոլիստ Համլետ Մխիթարյանի որդի` Հենրիխ Մխիթարյանը Էստոնիայի հավաքականի հետ պատասխան խաղից առաջ իր կարծիքն է հայտնել մարտի 28-ին Երեւանում կայացած խաղի մասին:
«Էստոնացիների հետ առաջին հանդիպումը գնահատում եմ` անբավարար: Մենք կարող էինք հաղթել եւ միայն մեր սխալների պատճառով մրցավեճն ավարտվեց ոչ ոքի: Ես նույնիսկ կասեմ, որ մենք վատ խաղացինք: Միայն դրվագներով էինք ցուցադրում այն ֆուտբոլը, որը մեզանից սպասում էին, իսկ այդպես հասնել հաղթանակի շատ դժվար է: Ահնաջող արդյունքի գլխավոր պատճառը հենց մենք ենք` ֆուտբոլիստներս: Շատ էինք չարաշահում անհատական խաղը»,-ասել է Մխիթարյանը:
«Էստոնիայի հավաքականը թողեց միջին տպավորություն: Իհարկե, մեր ընտրանուց միայն հաղթանակ էին ականկալում, բայց ինչպես հայտնի է ֆուտբոլում հաղթում է այն թիմը, որը հենց այդ պահին է ավելի ուժեղ գտնվում: Մեր հավաքականն արդեն մի քանի անգամ ապացուցել է դա ուժեղ մրցակիցների հետ խաղում: Կփորձենք առաջին խաղի սխալները չկրկնել: Մենք եկել ենք Էստոնիա միայն հաղթելու նպատակով»,-ասել է Մխիթարյանը, հաղորդում է ՀՖՖ-ի պաշտոնական կայքը:

1 Апрель 2009 - 09:19 AMT
Нападающий “Пюника” и сборной Армении сын известного в прошлом футболиста Гамлета Мхитаряна Генрих Мхитарян перед ответной встречей со сборной Эстонии в рамках отборочного этапа ЧМ-2010 поделился мнением о домашней встрече, которая прошла в Ереване 28 марта.
“Я даю неудовлетворительную оценку нашей домашней игре со сборной Эстонии. Мы могли победить и лишь в результате допущенных нами ошибок сыграли вничью. Скажу, что сыграли плохо. Только в отдельных эпизодах мы играли согласовано, а достичь победы таким путем очень сложно. Мы очень часто злоупотребляли индивидуальной игрой”, – отметил Мхитарян.
По словам Мхитаряна сборная Эстонии оставила впечатление команды среднего уровня.
“Сборная Эстонии своей первой игрой оставила очень слабое впечатление. Я бы сказал – это команда-среднячок. Я знаю, что от нас в первой встрече ожидали только победы, но в футболе побеждает та команда, которая в данный момент оказывается сильней. Наша команда неоднократно доказывала свою силу в матчах против более сильных соперников. Поэтому постараемся не допустить прежних ошибок. Ведь мы пришли сюда только побеждать”, – передает слова Мхитаряна официальный сайт ФФА.
В первом матче, которая состоялась 28 марта в Ереване, сборная Армении сыграла вничью со сборной Эстонии со счетом 2:2.