1 Ապրիլ 2009 - 12:06 AMT
«Հիմկիի» եւ Հայաստանի հավաքականի դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին այսօր Հայաստանի հավաքականի կազմում չի մասնակցի աշխարհի առաջնության նախընտրական փուլի պատասխան հանդիպմանը Էստոնիայի հավաքականի հետ, որը կկայանա ապրիլի 1-ին «Թալինում»: Էստոնական թիմի հետ առաջին հանդիպումից հետո Բերեզովսկին Երեւանից իր թիմի հետ չմեկնեց Թալին, այլ վերադարձավ «Հիմկիի» տրամադրության տակ: Ինքը դարպասապահն այդպիսի արարքը բացատրեց ոտքի վնասվածքով:
«Ես ոտքի ճկույթի բորբոքում ունեմ. վնասվածքը լուրջ չէ, թեեւ ցավոտ է: Հայաստանի հավաքականի ղեկավարության հետ միասին մենք որոշեցինք, որ ինձ համար ավելի լավ կլինի վերադառնալ «Հիմկի», որպեսզի հասցնեմ պատրաստվել «Ռոստովի» հետ հանդիպմանը, Բերեզովսկուն մեջբերում է «ԷՀ»:
Հայաստանի հավաքականի դարպասապահը մեկնաբանել է նաեւ էստոնացիների հետ հանդիպմանը իր դարպասը բաց թողած գոլերը:
«Էստոնիայի հետ ոչ ոքիից ես լավ հիշողություններ ձեռք չբերեցի: Առաջին գոլը բաց թողեցի գրեթե դարպասի կենտրոնով, որը փակ էր խաղացողներով, չտեսա հարվածի պահը եւ նախապես շարժվեցի անկյուն, իսկ երկրորդը էստոնացիները ակնհայտ օֆսայդից հարվածեցին»,- ասել է Բերեզովսկին:

1 Апрель 2009 - 12:06 AMT
Голкипер подмосковных «Химок» и сборной Армении Роман Березовский сегодня не сыграет в ответном отборочном матче чемпионата мира в составе сборной Армении с Эстонией, которая состоится 1 апреля в «Таллинне». После домашней встречи с эстонской командой Березовский из Еревана отправился не со своей командой в Таллинн, а вернулся в расположение “Химок”. Сам голкипер объяснил такой поступок травмой ноги.
“У меня воспаление мизинца на ноге – травма несерьезная, хотя и болезненная.. Вместе с руководством сборной Армении мы решили, что мне лучше вернуться в «Химки», чтобы успеть подготовиться к матчу с “Ростовом”, цитирует Березовского «СЭ».
Гокипер сборной Армении также прокомментировал пропущенные голы в свои ворота в домашней игре против эстонцев.
«От ничьи с Эстонией у меня остались не лучшие воспоминания. Первый гол пропустил почти по центру ворот – закрытый игроками, не увидел момент удара и заранее двинулся в угол, а второй – нам забили из явного офсайда”, – сказал Березовский.