Ձյուդոյի Հայաստանի երիտասարդական հավաքկանը կմասնակցի Գորիում (Վրաստան) ապրիլի 2-3-ը կայանալից միջազգային մրցաշարին: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեցին Ձյուդոյի Հայաստանի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունից, Վրաստանում կայանալիք մրցա
շարը սույն թվականի սեպտեմբերի 11-13-ը Երեւանում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը նախապատրաստվելու հերթական փուլն է:
Միջազգային մրցաշարում Հայաստանը կներկայացնի 6 քաշային կարգերով ելույթ ունեցող 12 ձյուդոյիստ` երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Տիգրան Բաբայանի ղեկավարությամբ: Հայ ձյուդոյիստների պատվիրակությունը Վրաստան կմեկնի ապրիլի 2-ին:

1 Апрель 2009 - 12:35 AMT
Молодежная сборная Армении по дзюдо примет участие в международном турнире по дзюдо, которая пройдет со 2 по 3 апреля в Гори (Грузия). Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в пресс-службе Федерации дзюдо Армении турнир в Грузии является очередным подготовительным этапом к молодежному ЧЕ, который пройдет с 11 по 13 сентября нынешнего года в Ереване.
На международном турнире Армению под руководством главного тренера молодежной сборной Тиграна Бабаяна будут представлять 12 дзюдоистов, выступающих в 6 весовых категориях. Делегация армянских дзюдоистов отбудет в Грузию 2 апреля.