12 Մարտ 2022 - 08:05 AMT
Մարտի լույս 12-ի գիշերը, տարբեր ուղղություններով, ադրբեջանական կողմը հրադադարը խախտել է հրաձգային զինատեսակների կիրառմամբ, հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
ԱՀ ՊՆ-ն նաև հերքել է ադրբեջանական կողմի տարածած ապատեղեկատվությունը։
«Մարտի 12-ին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը ապատեղեկատվություն է տարածել, պնդելով, թե իբր Արցախի ՊԲ ստորաբաժանումները հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ։
Իրականում, ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, մարտի 11-ին, ամբողջ օրվա ընթացքում, Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումներն են պարբերաբար խախտել հրադադարը` ԱՀ Ասկերանի շրջանի Խրամորթ, Փարուխ և Խանապատ գյուղերի ուղղությամբ ականանետերից արձակելով ընդհանուր առմամբ 27 հատ ական»,-ասվում է հայտարարության մեջ։

В ночь на 12 марта азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня в Нагорном Карабахе с применением стрелкового оружия. Об этом сообщает пресс-служба Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
Отмечается, что 12 марта министерство обороны Азербайджана распространило дезинформацию, утверждая, что подразделения Армии обороны Арцаха из стрелкового оружия открыли огонь по боевым позициям Азербайджана.
«На самом деле, 11 марта в течение всего дня подразделения ВС Азербайджана периодически нарушали режим прекращения огня, выпустив из минометов в направлении сел Храморт, Парух и Ханапат Аскеранского района Республики Арцах общим числом 27 мин.
В ночь с 11 на 12 марта, по разным направлениям, азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня с применением стрелкового оружия», – говорится в сообщении.