16 Մարտ 2022 - 10:43 AMT
Վերջին օրերին Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից իրականացվող սադրանքների պատճառով Ասկերանի շրջանի Խրամորթ համայնքից ժամանակավորապես այլ բնակավայրեր են տեղափոխվել գյուղի կանայք և երեխաները։ Այդ մասին ասվում է Ասկերանի շրջանի վարչակազմի հայտարարության մեջ։
«Տեղեկացնում ենք, որ նրանք դեռևս չեն վերադարձել հայրենի գյուղ, քանի որ իրականացվում են անվտանգային լրացուցիչ աշխատանքներ։
Այլ բնակավայրերի բնակիչների անվտանգության մասով որևէ նման խնդիր առկա չէ, և անհրաժեշտություն չկա լրացուցիչ նախազգուշական միջոցներ ձեռք առնել բնակչության կողմից:
ԱՀ Պաշտպանության բանակը և մնացած լիազոր մարմինները հետևում են իրավիճակին և, ըստ անհրաժեշտության, կձեռնարկեն անվտանգության համապատասխան միջոցառումներ»,-ասվում է հայտարարության մեջ:

Из-за провокаций, совершаемых в последние дни вооруженными силами Азербайджана, женщины и дети из села Храморт Аскеранского района Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) временно переселены в другие населенные пункты. Об этом сообщили в пресс-службе информационного штаба Арцаха.
Они пока не вернулись в родное село, так как осуществляется дополнительная работа в сфере безопасности.
Отмечается, что в вопросе безопасности жителей других населенных пунктов такой проблемы нет, нет необходимости принимать дополнительные меры предосторожности.
Армия обороны и остальные уполномоченные органы следят за ситуацией и при необходимости примут соответствующие меры безопасности.