25 Մարտ 2022 - 11:19 AMT
Մարտի 25-ի կեսօրից Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները, շարունակելով հրադադարի ռեժիմի կոպտագույն խախտումները, բացի հրաձգային զինատեսակներից, կիրառում են նաև հարվածային անօդաչու թռչող սարքեր, այդ թվում՝ Bayraktar TB-2:
Հակառակորդի գործողությունների հետևանքով հայկական կողմից զոհվել է ՊԲ 2 պայմանագրային զինծառայող: Վիրավորների թիվը ճշտվում է, տեղեկացնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Ժամը 14:00-ի դրությամբ օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունն Արցախի արևելյան սահմանագոտում շարունակում է ծայրաստիճան լարված մնալ:
Ադրբեջանական ստորաբաժանումները մարտի 25-ի գիշերը կրակ են բացել ՊԲ ստորաբաժանումների վրա՝ կիրառելով ինչպես տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ, այնպես էլ հարվածային ԱԹՍ, հայտնում է Արցախի ՊԲ-ն: Ադրբեջանական ԶՈւ ստորաբաժանումների կողմից հրահրված փոխհրաձգության հետևանքով տարբեր աստիճանի վիրավորում է ստացել պաշտպանության բանակի 5 պայմանագրային զինծառայող։

С полудня 25 марта подразделения ВС Азербайджана, продолжая грубые нарушения режима прекращения огня в Нагорном Карабахе, помимо огнестрельного оружия, применяют и ударные беспилотники, в том числе типа Bayraktar TB-2. Об этом сообщает пресс-служба Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
В результате действий противника с армянской стороны погибли два военнослужащих-контрактника Армии обороны. Количество раненных уточняется.
Сообщается, что по состоянию на 14:00 оперативно-тактическая обстановка на восточной границе Арцаха продолжает оставаться крайне напряженной.
В ночь на 25 марта азербайджанские подразделения открыли огонь по подразделениям Армии обороны Карабаха, применив разнокалиберное огнестрельное оружие и ударные БПЛА. В результате перестрелки со стороны противника погибли не менее 5 военнослужащих. С армянской стороны ранены 5 военнослужащих.