Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը, մեկնաբանելով Էստոնիա-Հայաստան խաղի արդյունքները, հայտարարել է, որ 1:0 հաշիվը «չէր համապատասխանում խաղին, քանի որ Հայաստանի հավաքականն ավելի արժանի էր հաղթնակի»:
«Խաղում էինք մենք, իսկ հաղթեցին էստոնացիները: Անկասկած, հիասթափվում ես, երբ լուրջ վտանգավոր պահեր ես ստեղծում, իսկ մրցակիցդ օգտագործում է փոքրաթիվ շանսերից մեկը: Ֆուտբոլում միշտ չէ, որ հաշիվը համապատասխանում է խաղին: Ցանկացած դեպքում, մենք շատ ավելի լավ հանդես եկանք, քան Երեւանում: Խաղից հետո ես շնորհակալություն հայտնեցի հավաքականի բոլոր ֆուտբոլիստներին նվիրվածության եւ ջանքերի համար: Նշեմ, որ Տալլինի մարզադաշտն ահավոր վիճակում էր: Դա չի արդարացնում խաղի արդյունքը: Ես ուղղակի փաստ են արձանագրում»,-մեջբերում է Մինասյանին ՀՖՖ-ի պաշտոնական կայքէջը:
Մինասյանը նաեւ ասել է, որ այս մրցաշարում արդեն կարեւոր չէ, թե որ տեղը կզբաղեցնի Հայաստանի հավաքականը, կարեւոր է, որ թիմը լավ խաղ ցույց տա առաջիկայում:
«Դեռեւս հստակ չգիտեմ, թե որքան ժամանակ կկատարեմ գլխավոր մարզչի պարտականությունները: Այսօր ես կազմակերպչական դժվարություններ չունեցա, քանի որ աշխատում եմ հավաքականում արդեն 4 տարի եւ լավ գիտեմ ֆուտբոլիստներին: Գիտեմ նաեւ, որ սա մեծ պատասխանատվություն է: Ուստի առաջիկա խաղերում կաշխատենք առավելագույն լավ խաղ ցույց տալ»,-ասել է Մինասյանը:

2 Апрель 2009 - 18:19 AMT
Главный тренер сборной Армении по футболу Вардан Минасян после ответного матча в рамках отборочного этапа ЧМ между сборными Эстонии и Армении, комментируя результат матча, заявил, что счет 1:0 “был не по игре, поскольку сборная Армении больше заслуживала победы”.
«Играли мы, а эстонцы выиграли. Безусловно, разочаровываешься, когда создаешь ряд опасных моментов, а соперник использует один из малочисленных шансов. В футболе не всегда счет матча соответствует показанной игре. В любом случае, мы выступили намного лучше, чем в Ереване. После матча я поблагодарил всех футболистов сборной Армении за преданность и старательность в игре. Отмечу, поле таллинского стадиона было в ужасном состоянии. Это не оправдывает результат игры. Я просто констатирую факт», – цитирует Минасяна официальный сайт ФФА.
Наставник сборной Армении также сказал, что в этом турнире уже не важно, какое место займет сборная Армении, а важно, чтобы команда показала хороший футбол в предстоящих матчах
«Пока точно не знаю, сколько проработаю на должности временно исполняющего обязанности главного тренера. Сегодня у меня трудностей с организацией не было, поскольку я работаю в сборной уже 4 года и отлично знаю всех футболистов. Но также знаю, что ответственность на мне большая. Поэтому в предстоящих матчах постараемся играть на максимуме», – заключил Минасян.