30 Մարտ 2022 - 07:18 AMT
Մարտի լույս 30-ի լույս գիշերը՝ մինչև առավոտյան ժամը 10:00-ն, Արցախի առաջնագծի երկայնքով հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել և օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը փոփոխություն չի կրել՝ մնալով լարված, տեղեկացնում է ԱՀ տեղեկատվական շտաբը։
Ադրբեջանական զորքերը մնում են Քարագլխի վրա ամրացված նույն հենակետերում, և դիրքային որևէ փոփոխություն տեղի չի ունեցել:
Արցախի իշխանությունները ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ և դիվանագիտական տարբեր միջոցներով շարունակում են հետևողական աշխատանքները՝ ուղղված ադրբեջանական զինված ուժերին իրենց ելման դիրքեր վերադարձնելուն և ռազմաքաղաքական իրավիճակի կայունացմանը: Արցախի զինված ուժերը զուգահեռաբար իրականացնում են իրենց գործառույթները՝ շարունակաբար բարելավելով Հանրապետության պաշտպանական ամրություններն ու մեխանիզմները:

30 Март 2022 - 09:46 AMT
В ночь на 30 марта и до 10:00 утра на всей передовой линии Нагорного Карабаха существенных нарушений режима прекращения огня не зафиксировано, оперативно-тактическая обстановка не потерпела изменений и продолжает оставаться напряженной. Об этом сообщаюет Информационный штаб Арцаха.
Отмечается, что азербайджанские войска остаются на тех же укрепленных позициях на горе Караглух, никаких изменений позиций не произошло.
«Власти Республики Арцах совместно с командованием российского миротворческого контингента, и используя дипломатические каналы, продолжают последовательную работу по возвращению азербайджанских войск на исходные позиции и стабилизации военно-политической ситуации. Параллельно ВС Арцаха выполняют свои функции, последовательно совершенствуя оборонительные укрепления и механизмы», – говорится в сообщении.