Հայաստանի հավաքականի դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկուն ոմն մեկը սպառնալիք է ուղարկել նախքան «Ռոստովի» հետ հանդիպումը, որը տեղի կունենա այսօր 19:00: Մի անհայտ մարդ զանգահարել է «Հիմկիի» դարպասապահին եւ կոպիտ ձեւով, սպառնալիքներով պահանջել նպաստելու «Հիմկիի» պարտությանը: Դարպասապահը հրաժարվել է եւ միանգամից տեղեկացրել իր ակումբի ղեկավարությանը: Այդ մասին ասվում է sovsport.ru կայքում առկա տեղեկատվության մեջ:
Ակումբի ղեկավարությունն իր հերթին պաշտոնական նամակով Ռուսական ֆուտբոլային Պերմիեր-Լիգայի (ՌՖՊԼ) ղեկավարությանը տեղեկացրել է թիմի դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկու հասցեին ուղարկված սպառնալիքների մասին:
Ակումբի մամլո քարտուղար Բորիս Խալֆինի խոսքով, նամակը պրեմիեր-լիգայի նախագահի անունով ուղարկվել է թղթային տարբերակով, իսկ երեկ «Հիմկին» ՌՖՊԼ-ին տեղեկացրել է էլեկտրոնային փոստի նամակով:
Ինչպես հայտնի է դարձել, այդ գործով արդեն զբաղվում է ոչ միայն պրեմիեր-լիգան, այլեւ ՌՖՄ-ը, ինչպես նաեւ իրավապաշտպան մարմինները: Դարպասապահին սպառնաց մարդուն գտնելու շանսերը գնահատվում են որպես շատ բարձր: Դրա պատճառը մի շարք անփութություններն են, որոնք թույլ է տվել սպառնացողը:

3 Апрель 2009 - 13:56 AMT
Голкиперу сборной Армении Роману Березовскому поступила угроза от неизвестного накануне матча с «Ростовом», который состоится сегодня в 19.00. Голкиперу «Химок» позвонил неизвестный и в грубой форме, с угрозами, потребовал поспособствовать поражению от «Ростова». Голкипер отказался и сразу же поставил в известность руководство своего клуба. Об этом говорится в информации, размещенной на сайте sovsport.ru
Руководство клуба, в свою очередь, официальным письмом уведомило руководство Российской футбольной Премьер-Лиги (РФПЛ) о поступавших угрозах в адрес голкипера команды Романа Березовского.
По словам пресс-атташе клуба Бориса Халфина, письмо направлено в бумажном варианте на имя президента премьер-лиги Сергея Прядкина, вчера же «Химки» уведомили РФПЛ письмом по электронной почте.
Как стало известно, этим делом уже занимается не только премьер-лига, но и РФС, а также правоохранительные органы. Шансы на то, что удастся найти угрожавшего голкиперу, расцениваются как очень высокие. Причиной тому – ряд оплошностей, допущенных угрожавшим.