21 Ապրիլ 2022 - 07:01 AMT
Ապրիլի 23-ին ՀՅԴ Արցախի երիտասարդական միության նախաձեռնությամբ Ստեփանակերտում տեղի կունենա «Զարթնի՛ր, լաո՛…» կարգախոսով ավանդական ջահերով երթը, որը կմեկնարկի Ստեփանակերտի Սուրբ Հակոբ եկեղեցու բակից ժամը 19:00-ին: Այդ մասին ասվում է ՀՅԴ Արցախի երիտասարդական միության հայտարարության մեջ։
«Մեր թշնամիների ծրագրում 1915-ից առ այսօր ոչինչ չի փոխվել։ Այսօր էլ Արցախի նկատմամբ կիրառվում է նույն ցեղասպան քաղաքականությունը։
Ուստի այդ քաղաքականությանը ո՛չ ասելը, ապրելու մեր ցանկությունը բոլորին լսելի դարձնելը, համազգային դիմադրողականության բարձրացումը դառնում է յուրաքանչյուր արցախցու պարտքը, այդ իսկ պատճառով կարևոր է ջահերթին հենց քո՛ մասնակցությունը:
Մասնակցի՛ր Ջահերով երթին: Ապացուցի՛ր, որ չես հանձնվում: Ցո՛ւյց տուր, որ Արցախն ապրում է և ապրելու է:
Այսօր առավել քան երբևէ անհրաժեշտ է աշխարհին ցույց տալ մեր միասնությունը, ուստի խնդրում ենք անպայման մասնակցել Ջահերով երթին:

21 Апрель 2022 - 10:44 AMT
23 апреля по инициативе Союза молодежи АРФД в столице Нагорного Карабаха Степанакерте состоится традиционное факельное шествие под лозунгом «Проснись, лао!» в память о жертвах Геноцида армян в Османской империи.
Шествие стартует со двора церкви Святого Акопа в Степанакерте в 19:00, говорится в заявлении Союза молодежи АРФД.
«Ничего не изменилось в программе наших врагов с 1915 года до сегодняшнего дня. Та же самая политика геноцида применяется сегодня к Арцаху.
Поэтому сказать «нет» этой политике, сделать так, чтобы наше желание жить было услышано всеми, усилить национальное сопротивление, становится обязанностью каждого гражданина Арцаха», – говорится в заявлении с призывом принять участие в шествии.
23 апреля традиционное факельное шествие в память о жертвах Геноцида армян в Османской империи состоится и в Ереване.