25 Ապրիլ 2022 - 08:36 AMT
Ամերիկահայ հայտնի հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ գրառում է արել ֆեյսբուքյան իր էջում, ինչպես նաև Instagram-ում։
«Այսօր Հայոց ցեղասպանության 107-րդ տարելիցն է։ Եկեք բոլորս միասին հիշենք 1․5 միլիոն զոհերին, որոնց սպանեցին։ Այնքան հպարտ եմ, որ Ամերիկան ճանաչում էՀայոց ցեղասպանությունը»,- գրել է նա։
Քիմ Քարդաշյանը քրոջ և ընտանիքի հետ առաջին անգամ Հայաստան է այցելել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի նախաշեմին: Այցի շրջանակում նրանք եղան Ծիծեռնակաբերդում՝ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիրում, որտեղ հարգեցին 1915-ի կոտորածի ժամանակ զոհված 1.5 մլն հայի հիշատակը: Քիմն այդ այցը «էմոցիոներով լի» էր որակել:

Всемирно известная американская телезвезда армянского происхождения Ким Кардашьян сообщила, что гордится тем, что США признают Геноцид армян. Об этом она написала в соц.сетях, опубликовав также фотографии мемориального комплекса Цицернакаберд в Ереване.
«107-я годовщина Геноцида армян. Давайте все вспомним 1.5 миллиона жертв, которые были убиты. Я очень горжусь тем, что США признают Геноцид армян», – написала Кардашьян.
24 апреля президент США Джо Байден выступил с посланием по случаю 107-й годовщины Геноцида армян и вновь употребил термин «геноцид», говоря о событиях 1915 года.