Սոչիում ավարտվել է միջազգային մանկա-պատանեկան ֆուտբոլային առաջնությունը` նվիրված լեգենդրա ֆուտբոլիստ, սպորտի վաստակավոր վարպետ, Եվրոպայի չեմպիոն Վալենտին Բուբուկինի հիշատակին: Հայաստանից միակ թիմը, որը մասնակցում էր առաջնությանը, «Միկա» ՖԱ ՄՊՖԴ էր` բաղկացած 1993թ. ծնված ֆուտբոլիստներից: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտնել առաջնության մամլո քարտուղար Ներսես Եղիազարյանը, չնայած հաջող ելույթներին, «Միկա-93» մրցանակային տեղի չարժանացավ:
Վեց օրվա ընթացքում «Միկայի» ֆուտբոլիստները անցկացրեցին 6 հանդիպում, որոնցից երեքում հաղթանակ տարան, երկու անգամ պարտվեցին եւ մի հանդիպումն էլ ավարտեցին ոչ ոքի:
«Միկա» – «Ինտեր» (Մոսկվա) – 2:0
«Միկա» – «Վոլգար-Գազպրոմ-2» (Աստրախան) – 5:0
«Միկա» – «Կիրովեց» (Սանկտ-Պետերբուրգ) – 2:1
«Միկա» – «ՍԴՅՈՒՇՈՐ» (Նոգինսկ) – 0:0
«Միկա» – «Վիբորժանին» (Սանկտ-Պետերբուրգ) – 1:0
«Միկա» – «Կոլոմյագի» (Սանկտ-Պետերբուրգ) – 0:1
Եզրափակչի հանդիպումների ավարտից հետո հաղթանակող թիմերը անվանական ծառեր տնկեցին Վալենտին Բուբուկինի անվան Ֆուտբոլային փառքի ծառուղում, իսկ արդեն երեկոյան «Դոգամիս» կինոհամերգային սրահում կկայանա հաղթանակողների հանդիսավոր մեծարումը:

В Сочи завершился международный детско-юношеский футбольный турнир, посвященный памяти легендарного футболиста, заслуженного мастера спорта, чемпиона Европы Валентина Бубукина. Единственной командой из Армении, принимающей участие в турнире, была ДЮФШ ФК «Мика», состоящая из футболистов 1993 года рождения. Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net пресс-аташе турнира Нерсес Еигазарян, несмотря на удачные выступления, «Мика-93» не удостоилась призового места.
За шесть дней футболисты «Мики» провели 6 матчей, в которых одержали три победы, дважды проиграли и один раз завершили встречу вничью.
“Мика” – “Интер” (Москва) – 2:0
“Волгарь-Газпром-2” (Астрахань) – “Мика” (Ереван, Армения) – 5:0
“Мика” – “Кировец” (Санкт – Петербург) – 2-1
“Мика” – “СДЮШОР” (Ногинск) – 0-0
“Мика” – «Выборжанин» (Санкт – Петербург) – 1:0
«Мика» – «Коломяги»(Санкт – Петербург) – 0:1
По окончанию финальных игр капитаны команд-победительниц посадили именные деревья на Аллее футбольной славы имени Валентина Бубукина, а уже вечером, в киноконцертном зале ОК «Дагомыс» состоится торжественное чествование победителей и номинантов.