Ապրիլի 26-ին աշխատանքային այցով Հնդկաստանում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը Նյու Դելիում Raisina Dialogue համաժողովի շրջանակում Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդիի հետ հանդիպմանը քննարկել է ժամանակակից աշխարհի տարբեր մարտահրավերների հաղթահարման ուղիները և հնարավորությունները։
Հանդիպմանը Միրզոյանը Նարենդրա Մոդիի հետ նաև զրույց է ունեցել հայ-հնդկական հարաբերությունների վերաբերյալ։
Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել նաև Հնդկաստանի ԱԳ նախարար Սուբրամանյամ Ջայշանկարի հետ, քննարկել տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանը և կայունությանը վերաբերող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել տրանսպորտային կոմունիկացիաների ոլորտում համագործակցության խորացման հեռանկարներին:
Ապրիլի 26-ին Միրզոյանի` Հնդկաստան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում Նյու Դելիում տեղի է ունեցել հայ-հնդկական գործարար համաժողով: Միրզոյանն իր ելույթում նշել է, որ Հնդկաստանը դարձել է ՀՀ կարևոր տնտեսական գործընկերը, սակայն, միևնույն ժամանակ կա չօգտագործված հսկայական ներուժ, որի իրացման համար մենք պետք է աշխատել միասին։

27 Апрель 2022 - 11:32 AMT
Находящийся с рабочим визитом в Индии министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 26 апреля в рамках конференции «Диалог Райсина» в Нью-Дели принял участие во встрече с премьер-министром Индии Нарендрой Моди. Об этом сообщает пресс-служба МИД РА.
В ходе встречи Арарат Мирзоян побеседовал с Нарендрой Моди об армяно-индийских отношениях.
Были обсуждены пути преодоления различных вызовов современного мира и, в этом смысле, возможности сотрудничества.
Арарат Мирзоян 25 апреля встретился с министром иностранных дел Индии Субраманьямом Джайшанкаром. Мирзоян и Джайшанкар выразили удовлетворение высоким уровнем политического диалога между двумя странами. Арарат Мирзоян подчеркнул, что укрепление отношений с Индией является одним из приоритетов внешней политики Армении.