Հայ թենիսիստների պատվիրակությունը Ալեքսանդր Ծատուրյանի գլխավորությամբ այսօր մեկնեց Բուլղարիա, որտեղ ապրիլի 6-18 հայ թենիսիստները կմասնակցեն «Զարգացման առաջնությանը»: Հայաստանն այդ առաջնությանը կներկայացնեն Պատրիկ Երանյանը, Միքայել Ավետիսյանը, Արեւիկ Թումանյանը եւ Լիլիթ Վարդանյանը: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդել են Հայաստանի Թենիսի ֆեդերացիայում:
«Զարգացման առաջնությունը» ամենամյա ծրագիր է, որը ստեղծվել է Թենիսի Միջազգային Ֆեդերացիայի ու Եվրոպական թենիսի ասոցիացիայի կողմից, որին մասնակցում են 14, 16 եւ 18 տարեկան աջիկներ եւ պատանիներ 18 երկրներից:
Առաջնության վերջում առաջին 5 տեղերը զբաղեցրած թենիսիստները կներգրավվեն Եվրոպայի պատանեկան հավաքականի կազմի մեջ, իսկ Թենիսի Միջազգային Ֆեդերացիան նրանց հնարավորություն կընձեռի մասնակցելու 4 բարձրակարգ առաջնությունների, որոնք տեղի կունենան Ֆրանսիայում, Հոլանդիայում եւ Գերմանիայում:

Армянская делегация теннисистов во главе с тренером команды Александром Цатуряном сегодня отбыла в Болгарию, где с 6 по 18 апреля армянские теннисисты примут участие в «Турнире развития». Армению на этом турнире будут представлять Патрик Еранян, Микаел Аветисян, Аревик Туманян и Лилит Варданян. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе Федерации тенниса Армении.
«Турнир развития» является ежегодной программой, созданной Международной Федерацией тенниса и Европейской теннисной ассоциацией, в которой принимают участие юноши и девушки 14, 16 и 18 лет из 18 стран.
В конце турнира теннисисты, занявшие первые 5 мест, будут включены в состав юношеской сборной Европы, а Международная Федерация тенниса предоставит им возможность для участия в 4-х высококлассных турнирах, которые пройдут во Франции, Голландии и Германии.