Ղարաբաղցի մարզիկ Աշոտ Հայրապետյանը դարձել է Ֆրանսիայի Մյոդոն քաղաքի ավանդական վազքարշավի հաղթողը: Ֆրանսիայում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Մշտական ներկայացուցչության հաղորդագրության համաձայն, ավանդական վազքարշավին այս անգամ մասնակցում էին ԼՂՀ երկու մարզիկներ` Աշոտ Հայրապետյանը եւ Արթուր Պետրոսյանը:
4900մ վազքատարածության մրցումներում, որին մասնակցում էին ավելի քան 600 մարզիկներ, Աշոտ Հայրապետյանը գերազանցեց բոլորին եւ գրավեց առաջին տեղը: Վերոհիշյալ տարածությունը մարզիկն անցավ 15 րոպե 37 վայրկյանում` 9 վայրկյանով բարելավելով նախորդ տարվա հաղթողի արձանագրած ցուցանիշը:
Արցախցի երկրորդ մարզիկը` Արթուր Պետրոսյանը գրավեց չորրորդ տեղը ընդհանուր մասնակիցների եւ երրորդ տեղը իր կատեգորիայի մասնակիցների թվում:

Карабахский спортсмен Ашот Айрапетян стал победителем ежегодного марафона, который проходил во французском городе Медон. Согласно сообщению Постоянного представительства Нагорно-Карабахской Республики во Франции, в марафоне принимали участие два спортсмена из НКР: Ашот Айрапетян и Артур Петросян.
Ашот Айрапетян в соревновании на дистанции 4900 метров, в котором принимало участие более 600 спортсменов, опередил всех и занял первое место. Айрапетян пробежал указанную дистанцию за 15 минут 37 секунд, превзойдя лучший результат победителя предыдущего года на 9 секунд.
Второй карабахский спортсмен, Артур Петросян, занял четвертое место среди всех участников и второе – среди участников своей категории.