3 Հունիս 2022 - 07:46 AMT
Հունիսի 3-ին Մոսկվայում կայանալու է տարածաշրջանային հաղորդակցման ուղիների ապաշրջափակման հարցերով եռակողմ` հայ-ռուս-ադրբեջանական աշխատանքային խմբի հերթական հանդիպումը։ Այդ մասին հայտնել են փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից, տեղեկացնում է «Ազատությանը»։
Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետեր Մհեր Գրիգորյանի, Ալեքսեյ Օվերչուկի ու Շահին Մուստաֆաևի գլխավորությամբ ստեղծված այս եռակողմ խմբի առաջին հանդիպումը կայացել էր 2021-ի հունվարին Մոսկվայում: Վերջին հանդիպումը դեկտեմբերին էր։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի միջև հունիսի 1-ին կայացած հեռախոսազրույցի ընթացքում, ըստ հայկական կողմի, պայմանավորվածություն էր ձեռք բերվել ակտիվացնել խմբի աշխատանքները։
Փոխվարչապետեր Մհեր Գրիգորյանն ու Շահին Մուստաֆաևը գլխավորում են նաև Հայաստան-Ադրբեջան սահմանազատման հանձնաժողովը, և այս հանձնաժողովի շրջանակում նրանք մայիսի 24-ին հանդիպեցին սահմանին՝ Երասխի ուղղությամբ։

3 Июнь 2022 - 09:24 AMT
3 июня состоится заседание трехсторонней рабочей группы по разблокированию региональных коммуникаций
Под сопредседательством вице-премьеров Армении, Азербайджана и России 3 июня в Москве состоится очередное заседание рабочей группы по разблокированию региональных коммуникаций. Об этом сообщили в офисе вице-премьера РА Мгера Григоряна.
Встреча рабочей группы состоится после 6-месячного перерыва. Рабочая группа, сформированная под сопредседательством вице-премьеров Армении, Азербайджана и России, в последний раз встречалась в декабре 2021 года.
Первое заседание трехсторонней рабочей группы под председательством вице-премьеров Армении, России и Азербайджана Мгера Григоряна, Алексея Оверчука и Шахина Мустафаева состоялось в Москве в январе 2021 года.