IBF վարկածով միջին քաշային կարգում աշխարհի չեմպիոն Արթուր Աբրահամը եւ թեթեւագույն քաշային կարգում աշխարհի բացարձակ չեմպիոն Վախթանգ Դարչինյանը հերթական անգամ մեծարվեցին Հայաստանում: Իր այցի ընթացքում Աբրահամն ու Վիկը հայտարարել են, որ նրանցից յուրաքանչյուրն ունի մենամարտերին նախապատրաստվելու իր մեթոդը:
«Ես ու Վախթանգը մարզվում ենք տարբեր համակարգերով: Իմ ժամանակի մեծ մասը ես ծախսում եմ մարզումների վրա եւ նույնիսկ ազատ ժամանկ եմ մարզվում: Իսկ Վիկն իր մեթոդներն ունի, որոնցով Գերմանիայում ոչ մի բռնցքամարտիկ չի առաջնորդվում: Սակայն յուրաքանչյուր բռնցքամարտիկ իր մոտեցումն ունի: Եվ Վիկը դա գործով է ապացուցում»,-ասել է Աբրահամը:
Աբրահամի խոսքերը հաստատեց նաեւ Վիկ Դարչինյանը:
«Ես սովոր չեմ, Աբրահամի պես, ժամանակի մեծ մասը նվիրել մարզումներին, ես սովորական կյանք եմ վարում, ժամանակ հատկացնելով նաեւ հանգստին: Մարզումներից ազատ ժամանակ լինում եմ կազինոյում, ժամանակ եմ անցկացնում ընտանիքիս հետ կամ Հայաստան եմ գալիս: Արթուրը ճիշտ է ասում, որ յուրաքանչյուրը նախապատրաստվելու իր մեթոդներն ունի»,-ասել է աշխարհի բացարձակ չեմպիոնը:
Աբրահամն ու Դարչինյանը նշել են նաեւ, որ կանեն հնարավորը, որպեսզի հետագայում եւս բարձր պահեն Հայաստանի պատիվը:

Армянские боксеры, чемпион мира в среднем весе по версии IBF Артур Абрахам и абсолютный чемпион мира в наилегчайшем весе Вик Дарчинян посетили Армению, где состоялось их совместное чествование. В ходе своего визита Абрахам и Вик заявили, что у каждого из них свои, кардинально отличающиеся друг от друга, системы подготовки к поединкам.
“Я и Вахтанг тренируемся по разным системам. Большую часть своего времени я трачу на тренировки и даже в свободное время тренируюсь. А у Вика такие методы, которыми в Германии ни один боксер не руководствуется. Но у каждого боксера своя система. А Вик доказывает это на деле”, – сказал Абрахам
Слова Абрахама подтвердил также Вик Дарчинян.
“Я не привык, подобно Абрахаму, проводить большую часть времени на тренировках, а веду простой образ жизни, уделяя также время отдыху. В свободное от тренировок время иду в казино, провожу время с семьей или приезжаю в Армению. Правильно говорит Артур, что у каждого свой метод и принципы подготовки”, – отметил абсолютный чемпион мира.
Абрахам и Дарчинян также отметили, что сделают все возможное, чтобы продолжать высоко держать честь Армении.