8 Ապրիլ 2009 - 13:19 AMT
Հայաստանի քիքբոքսինգի հավաքականը ապրիլի 12-ին կմեկնի Խարկով` մասնակցելու Ուկրաինայում կայանալիք Եվրոպայի Գավաթին (ILK): Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդել են ՀՀ քիքբոքսինգի ֆեդերացիայում, Եվրոպայի Գավաթին Հայաստանը գլխավոր մարզիչ Արթուր Արշակյանի գլխավորությամբ ներկայացնելու են 13 մարզիկներ, բայց կազմը դեռեւս որոշված չէ:
Նշենք, որ հայ քիքբոքսինգի մասնակիցները վերջին միջազգային առաջնությունից` ԱՊՀ առաջնությունից, որը տեղի էր ունենում ապրիլի 19-22 Քիշինեւում, բերեցին 4 ոսկե եւ 2 արծաթե մեդալ: Իսկ Հայաստանի քիքբոքսինգի հավաքականի ամենահաջողակ մարզիկը Գարիկ Ծատուրյանն է, որը ներկա պահին պարտադիր զինծառայության է ՀՀ ներքին զորքերում: 2008թ. Ծատուրյանը նվաճեց Եվրոպայի չեմպիոնի տիտղոսը, ինչպես նաեւ ոսկե մեդալի արժանացավ ԱՊՀ առաջնությանը:

Сборная Армении по кикбоксингу 12 апреля отбудет в Харьков, где примет участие в Кубке Европы (ILK). Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в федерации кикбоксинга РА, Армению на Кубке Европы под руководством главного тренера Артура Аршакяна будут представлять 13 спортсменов, но состав еще не определен.
Отметим, что армянские кикбоксеры с последнего международного турнира – чемпионата СНГ, который проходил с 19 по 22 февраля в Кишиневе, привезли 4 золотых и 2 серебряных медали. А самым успешным спортсменом в армянской сборной по кикбоксингу является Гарик Цатурян, который в данный момент проходит обязательную службу во внутренних войсках РА. Цатурян в 2008 году завоевал титул чемпиона Европы, а также удостоился золотой медали на чемпионате СНГ.