Վանաձորում աշխարհահռչակ բռնցքամարտիկ Վիկ Դարչինյանի անվան բռնցքամարտի մարզադպրոց կկառուցվի։ Այդ մասին կառավարության նիստում ասել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Փաշինյանը հիշեցրել է, որ ավելի վաղ հայտարարել է, որ Երևանում պատրաստվում են հայտնի բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամի բռնցքամարտի դպրոց բացել։
«Հիմա քննարկումների արդյունքում եկել ենք եզրակացության, որ Վանաձորում էլ պետք է Վիկ Դարչինյանի բռնցքամարտի դպրոց բացենք»,- ասել է Փաշինյանը։
Վարչապետը հանձնարարել է սկսել դպրոցների նախագծերի պատվիրման աշխատանքները և խորհրդակցել չեմպիոնների հետ, որպեսզի նրանք ապագա դպրոցներում կոնկրետ մասնակցություն ունենան։
Փաշինյանը նշել է նաև, որ 2022-ի առաջին կիսամյակում հարկային եկամուտները 40 մլրդ դրամով ավելի են, և դա թույլ կտա ֆինանսավորել նաև վերոնշյալ դպրոցների կառուցումը։

На заседании правительства Армении 23 июня премьер-министр Никол Пашинян сообщил, что в ближайшее время в Ванадзоре планируется открыть спортивную школу имени всемирно известного боксера Вика Дарчиняна.
«Мы планируем открыть школу бокса имени Артура Абрахама. В результате обсуждений мы пришли к выводу, что в Ванадзоре должна быть школа имени Вика Дарчиняна», – сказал премьер, добавив, что проекты уже должны быть заказаны.
«Мы следует поговорить и с нашими чемпионами, так как есть одна тонкость. Они также в дальнейшем должны участвовать управлении», – сказал он.
Ранее Пашинян сообщил, что в Чарбахе планируется построить спортивную школу имени профессионального боксера, многократного чемпиона мира Артура Абрахама.