27 Հունիս 2022 - 07:46 AMT
Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Ֆրանսիայի Մարսել, Լիոն և Փարիզ քաղաքներ:
Մարսելի քաղաքապետ Բենուա Պայանի, Լիոնի քաղաքապետ Գրեգորի Դուսեի և Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոյի հրավերներով քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 26-ից հուլիսի 7-ը պաշտոնական այցով կլինի Երևանի գործընկեր քաղաքներում:
Այցերի ընթացքում Երևանի քաղաքապետը կմասնակցի Երևան-Մարսել գործակցության 30-ամյակին նվիրված միջոցառումներին, Լիոնում անցկացվող հայ-ֆրանսիական ապակենտրոնացված համագործակցության չորրորդ համաժողովին, հանդիպումներ կունենա Մարսելի, Լիոնի և Փարիզի գործընկերների հետ:

27 Июнь 2022 - 10:26 AMT
По приглашению мэра Марселя Бенуа Паяна, мэра Лиона Грегори Дусе и мэра Парижа Анн Идальго делегация, возглавляемая мэром Еревана Грачья Саркисяном, с 26 июня по 7 июля с официальным визитом посетит города-побратимы Еревана.
Как сообщают в мэрии Еревана, в ходе визитов Грачья Саркисян примет участие в мероприятиях, посвященных 30-летию сотрудничества Ереван-Марсель, в четвертой конференции армяно-французского децентрализованного сотрудничества, проводимой в Лионе и в климатическом саммите в Абиджане, проведет ряд встреч с партнерами.