Սիրողական բոքսի միջազգային ասոցիացիայի (AIBA) գլխավոր համակարգող Իվան Խոդաբաշն ապրիլի 7-ին մեկօրյա աշխատանքային այցով ժամանել է Երեւան: Այցի նպատակը Երեւանում մայիսի 23-30-ը կայանալիք աշխարհի պատանեկան առաջնության առնչությամբ տարված կազմակերպչական աշխատանքին ծանոթանալն է: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեցին Բոքսի Հայաստանի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունից:
Խոդաբաշը հայկական արմատներ ունի եւ առաջին անգամը չէ, որ այցելում է Հայաստան: Իր այցի ընթացքում նա եղել է Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում, որտեղ ծրագրվում է անցկացնել Սիրողական բոքսի աշխարհի պատանեկան առաջնությունը: Նրա խոսքերով, ՄՀՀ-ը համապատասխանում է աշխարհի առաջնության անցկացման համար պահանջվող միջազգային չափանիշներին:
AIBA-ի գլխավոր համակարգողը նաեւ ծանոթացել է այն հյուրանոցների պայմաններին, որոնցում պետք է հյուրընկալվեն մասնակից երկրների պատվիրակությունները:
Խոդաբաշը Բոքսի Հայաստանի ֆեդերացիայի նախագահ Արման Մուրադյանի հետ քննարկել է մրցաշարի անցկացման ձեւաչափին վերաբերող որոշ հարցեր: Ամփոփելով ստուգման արդյունքները, Բոքսի միջազգային ասոցիացիայի ներկայացուցիչը դրական գնահատական է տվել կատարված աշխատանքներին:
Ապրիլի 8-ի դրությամբ, աշխարհի պատանեկան առաջնությանը մասնակցելու դիմում ներկայացրել են 38 երկրի բոքսի ֆեդերացիաներ:

Главный координатор Международной Ассоциации любительского бокса (AIBA) Иван Ходабаш 7 апреля с однодневным рабочим визитом прибыл в Ереван. Цель визита состояла в ознакомлении с проведенной организаторской работой к юношескому чемпионату мира, который пройдет с 23 по 30 мая в Ереване. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе Федерации бокса Армении.
У Ходабаша армянские корни и поэтому он в Армении не в первый раз. В ходе своего визита он побывал в СКК им. Карена Демирчяна, где планируется провести юношеский ЧМ по любительскому боксу. По его словам СКК соответствует тем международным стандартам, которые требуются для проведения мирового первенства.
Главный координатор AIBA также ознакомился с условиями гостиниц, в которых должны разместиться делегации стран-участников.
Ходабаш с президентом Федерации бокса Армении Арманом Мурадяном обсудил также некоторые вопросы, касающиеся формата проведения турнира. Подводя итоги проверки, представитель Международной ассоциации бокса дал положительную оценку проведенным работам.
По состоянию на 8 апреля заявку на участие в юношеском чемпионате мира подали боксерские федерации 38 стран.