Բաքվում գտնվող Ռուսաստանի ԱԳՆ-ի հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Իգոր Խովաևն ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը քննարկել են ՀՀ և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանն ուղղված գործընթացը։
«Հանդիպմանը կողմերը մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանում ընթացիկ իրավիճակի, այդ թվում այն քայլերի մասին, որոնք ձեռնարկվում են տարբեր ուղղություններով Բաքվի ու Երևանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի շրջանակում»,-ասվում է Ադրբեջանի ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ, գրում է Interfax.az-ը։
Բայրամովն ու Խովաևը կարևորել են Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների ստորագրած հայտարարությունների բոլոր դրույթների լիարժեք կատարումը՝ ի շահ տարածաշրջանում անվտանգության և խաղաղության, ինչպես նաև կարևորել են բոլոր ջանքերի մոբիլիզացումը՝ կարգավորման գործընթացն առաջ տանելու և կոնկրետ արդյունքների հասնելու համար:

23 Июль 2022 - 11:15 AMT
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов принял спецпредставителя МИД РФ по вопросам содействия нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном Игоря Ховаева. Об этом сообщает пресс-служба МИД Азербайджана.
Собеседники обменялись мнениями о текущей ситуации в регионе, в том числе о шагах, предпринимаемых в рамках процесса нормализации отношений между Баку и Ереваном.
«Стороны подчеркнули важность полного выполнения положений трехсторонних заявлений, подписанных лидерами Азербайджана, России и Армении, для обеспечения мира и безопасности в регионе. Была отмечена важность мобилизации всех усилий по продвижению процесса нормализации и достижению конкретных результатов», – говорится в сообщении МИД Азербайджана.