29 Հուլիս 2022 - 14:51 AMT
Հայաստանի ձյուդոյի պատանեկան հավաքականի անդամներ Վահե Աղասյանը (55 կգ), Արտակ Թորոսյանը (73 կգ) և Գոռ Կարապետյանը (81 կգ) բրոնզե մեդալներ են նվաճել՝ կանգնելով պատվո հարթակի երրորդ աստիճանին, տեղեկացնում է ԿԳՄՍ նախարարությունը։
Ձյուդոյի պատանեկան հավաքականի կազմում մրցավայր է մեկնել ևս 3 մարզիկ:
Եվրոպայի պատանեկան օլիմպիական փառատոնում Հայաստանը, ընդհանուր առմամբ, ներկայացված է 19 մարզիկով, որոնք կպայքարեն 7 մարզաձևում:
Պատանեկան օլիմպիական փառատոնում Հայաստանը 2 ներկայացուցիչ կունենա աթլետիկա, 3 ներկայացուցիչ՝ սպորտային մարմնամարզություն, 2 ներկայացուցիչ՝ թենիս, 2 ներկայացուցիչ՝ բադմինթոն և ևս 2 ներկայացուցիչ՝ լող մարզաձևերում:
Պատանեկան օլիմպիական փառատոնում իրենց ելույթներն ավարտել են հեծանվորդները: Հայաստանը ներկայացրել են Հեծանվային սպորտի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոցի սաներ Արթուր Վարելջանը և Նարեկ Դավթյանը:

Армения завоевала первые медали на Европейском юношеском олимпийском фестивале, который проходит в Банска-Бистрице, Словакия. Об этом сообщает МОНКС Армении.
Бронзовые медали завоевали члены молодежной сборной Армении по дзюдо Ваге Агасян (55 кг), Артак Торосян (73 кг) и Гор Карапетян (81 кг), поднявшись на третью ступень пьедестала почёта.
Еще 3 спортсмена отправились на соревнования в составе юношеской сборной по дзюдо.
Велосипедисты завершили свои выступления на юношеском олимпийском фестивале.
На Европейском юношеском олимпийском фестивале Армению представляют в общей сложности 19 спортсменов, которые будут соревноваться в 7 видах спорта. У Армении 2 представителя по легкой атлетике, 3 представителя по гимнастике, 2 представителя по теннису, 2 представителя по бадминтону и еще 2 представителя по плаванию.