5 Օգոստոս 2022 - 06:15 AMT
Օգոստոսի 4-ի լույս 5-ի գիշերը և առավոտյան 09:00-ի դրությամբ օպերատիվ իրադրությունը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է եղել։ Լարվածությունը, ընդհանուր առմամբ, պահպանվում է։ Որոշ ուղղություններում ադրբեջանական ստորաբաժանումները խախտել են հրադադարի պահպանման ռեժիմը' կիրառելով հրաձգային զինատեսակներ:
Հայկական կողմից կորուստներ չկան։
Նախորդ օրերին վիրավորում ստացած զինծառայողներից մի քանիսը դուրս են գրվել բժշկական հաստատություններից։ Վիրավոր զինծառայողներից 3-ի վիճակը շարունակում է մնալ ծանր, ևս մեկինը' ծայրահեղ ծանր` դրական որոշակի դինամիկայով։
Ռուսական խաղաղապահ զորակազմի միջնորդությամբ, իրադրության հետագա կայունացմանն ուղղված աշխատանքները շարունակվում են, տեղեկացնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։ ‌

5 Август 2022 - 09:59 AMT
В ночь на 5 августа и по состоянию на 09:00 утра оперативная обстановка на линии соприкосновения в Нагорном Карабахе была относительно стабильной, сообщает министерство обороны Республики Арцах.
Напряжение в целом сохраняется. На некоторых направлениях азербайджанские подразделения нарушили режим прекращения огня, применив огнестрельное оружие.
Некоторые из военнослужащих, получивших ранения в предыдущие дни, выписаны из медицинских учреждений. Состояние 3-х раненых военнослужащих продолжает оставаться тяжелым, состояние еще одного крайне тяжелое, с некоторой положительной динамикой.
При посредничестве российских миротворческих сил продолжается работа, направленная на дальнейшую стабилизацию ситуации.