Այսօր Վանաձորում մեկնարկել է Հայաստանի բռնցքամարտի առաջնությունը, որը տեղի կունենա ապրիլի 13-18-ը: Մասնակցում են 110 մարզիկներ Երեւանից, Շիրակից, Լոռիից, Արմավիրից, Կոտայքից, Տաուշից, Արագածոտնից եւ Վայոց Ձորից: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել են Հայաստանի բռնցքամարտի ասոցացիայի մամլո ծառայությունից:
Առաջնության արդյունքներով Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ռաֆայել Մեհրաբյանը ձեւավորում է ազգային հավաքականի կազմ, իսկ ապրիլի12-ից մայիսի 17-ը 8 մարզիկներ կմասնակցեն չեխական Ուստի-նադ-Լաբեմ քաղաքում կայանալիք միջազգային մրցաշարին:
Մեհրաբյանի խոսքերով Հայաստանի հավաքականի համար Չեխիայի մրցաշարը հերթական նախապատրաստական փուլը կհանդիսանա Միլանում օգոստոսի29-ից սեպտեմբերի 13-ը կայանալիք աշխարհի առաջնությանը:
«Հույս ունեմ Ուստի-նադ-Լաբեմում մեր մարզիկներից յուրաքանչյուրը կանցկացնի թեկուզ 2-3 մենամարտ, քանի որ ես պլանավորում եմ աշխարհի առաջնությանը նրանց մենամարտերի թիվը հասցնել 15-ի: կարեւոր է, որ նրանք ունենան շատ մենամարտեր միջազգային փորձ ձեռք բերելու համար»,- նշել է Մեհրաբայնը:

Сегодня в Ванадзоре стартовал чемпионат Армении по боксу. В первенстве страны, которое пройдет с 13 до 18 апреля, принимают участие 110 спортсменов из Еревана, Ширака, Лори, Армавира, Котайка, Тавуша, Арагацотна и Вайоц Дзора. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе Федерации бокса Армении.
По итогам чемпионата главный тренер сборной Армении по боксу Рафаель Меграбян сформирует состав национальной сборной, а с 12 по 17 мая 8 спортсменов сборной примут участие в крупном международном турнире в чешском городе Усти-над-Лабем,.
По словам Меграбяна, турнир в Чехии для сборной Армении будет очередным подготовительным этапом к предстоящему чемпионату мира в Милане.
«В Усти-над-Лабеме, я надеюсь, каждый из наших боксеров сможет провести хотя бы по 2-3 боя, поскольку я планирую к ЧМ, который пройдет с 29 августа по 13 сентября в Милане, довести число их поединков до 15. Важно, чтобы у них было больше поединков, чтобы набраться международного опыта”, – отметил Меграбян.