14 Ապրիլ 2009 - 08:31 AMT
Հայ գեղասահորդներ Սարգիս Հայրապետյանն ու Սլավիկ Հայրապետյանը կմասնակցեն ԱՊՀ եւ Բալթիայի երկրների գեղասահքի միջազգային «Բյուրեղապակյա չմուշկ» մրցաշարին: Մրցաշարը տեղի կունենա ապրիլի 25-ին եւ 26-ին Մոսկվայի Օդինցովի հոկեյի ու գեղասահքի քաղաքային կենտրոնում: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել Հայաստասնի գեղասահքի ֆեդերացիայի նախագահ Սամվել Խաչատրյանը:
«Այս մրցաշարի համար մենք հայտագրել ենք միայն Հայրապետյան եղբայրներին: Իսկ կանանց մրցումներին Հայաստանը ներկայացված չի լինի, քանի որ հայ գեղասահորդուհիները դեռեւս չեն հասցրել լավ մարզավիճակ ձեռք բերել: Մենք կվերադառնանք Մոսկվայից ապրիլի 27-ին: Այդ մրցաշարից հետո մենք ընդմիջում կունենանք մինչ սեպտեմբերին կայանալիք Գրան-պրին»,-ասել է Խաչատրյանը:

14 Апрель 2009 - 08:31 AMT
Армянские фигуристы Саргис Айрапетян и Славик Айрапетян примут участие в международном турнире среди фигуристов из стран СНГ и Прибалтики «Хрустальный конек». Турнир пройдет 25 и 26 апреля на льду Одинцовского муниципального центра хоккея и фигурного катания в Москве. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил президент Федерации фигурного катания Армении Самвел Хачатрян.
«На этот турнир мы заявили только братьев Айрапетян. А участниц от Армении не будет, поскольку армянские фигуристки не успели набрать соответствующую спортивную форму к этому турниру. Мы вернемся из Москвы 27 апреля. После этого турнира у нас будет перерыв до Гран-при в сентябре», – отметил Хачатрян