15 Ապրիլ 2009 - 09:30 AMT
Երեւան ժամանեց Ռուսաստանից հրավիրված հայ պատանի բասկետբոլիստների խումբը: Պատանի բասկետբոլիստները այսօրվանից Երեւանում ուսումնա-մարզական հավաք կանցկացնեն: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդել են Հայաստանի Բասկետբոլի ֆեդերացիայում:
Ներկայումս Ռուսաստանում ելույթ են ունենում տասնյակ հայ պատանի մարզիկներ, որոնք կարող են համալրել Հայաստանի մինչեւ 16 տարեկանների պատանեկան հավաքականը: Այդ նպատակով էլ Ռուսաստանից հրավիրել են առավել աչքի ընկնող 6 բասկետբոլիստներ:
Վաղը Երեւան կժամանի նաեւ Ռուսաստանում աշխատող հայտնի սերբ մարզիչ Ալեքսանդր Դրուիչը: Վերջինիս գլխավորած թիմերը Ռուսաստանի պատանեկան առաջնություններում բազմաթիվ հաղթանակներ են տոնել: Դրուիչը Հայաստանում կհանդիպի ՀԲՖ-ի ղեկավարության, հայ մարզիչների հետ: Հայ պատանիները մի քանի օր կմարզվեն նրա գլխավորությամբ:

В Ереван для участия в учебно-тренировочном сборе юношеской баскетбольной сборной Армении прибыла группа юных армянских баскетболистов из России. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе Федерации баскетбола Армении.
На данный момент в России выступают десятки юных спортсменов, которые могут пополнить баскетбольную сборную Армении до 16 лет. В юношескую сборную Армении были приглашены 6 баскетболистов, проявивших себя в первенстве России с лучшей стороны.
16 апреля в Ереван прибудет также известный сербский тренер по баскетболу Александр Друич. Баскетбольные команды во главе с Друичом в юношеских чемпионатах России неоднократно добивались успеха.
Друич в Армении встретится с руководством ФБА и с местными баскетбольными тренерами, а юношеская сборная Армении проведет под его руководством несколько тренировок.