Հայաստանի ձյուդոյի հավաքականը կմասնակցի Եվրոպայի առաջնությանը, որը տեղի կունենա ապրիլի 23-27-ը Թբիլիսիում: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին է հաղորդել Հայաստանի ձյուդոյի հավաքականի մարզիչ Արթուր Գեւորգյանը, Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանը կներկայացնեն 5 ձյուդոիստներ, այդ թվում Հովհաննես Դավթյանը (60կգք/կ), Արմեն Նազարյանը (66կգ ք/կ), Ռոբերտ Վարդանյանը (73 կգ ք/կ), Հակոբ Առաքելյանը (90 կգ ք/կ), իսկ կանանց մրցումներում ՀՀ միակ ներկայացուցիչը կլինի Անուշ Հակոբյանը (52կգ ք/կ):
«Մեր մարզիկները Եվրոպայի առաջնությանը ներկայանում են լավագույն կազմով: Ուսումնամարզական հավաքի ընթացքում մենք լավ մարզավիճակ ենք ձեռք բերել եւ պատրաստ ենք Եվրոպայի առաջնութայնը: Հուսով եմ, Վրաստանից կվերադառնանք մեդալներով»,-ասել է Գեւորգյանը:
Հայ ձյուդոիստների պատվիրակությունը Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայի նախագահ Ալեքսան Ավետիսյանի ղեկավարությամբ Վրաստան կմեկնի ապրիլի 22-ին:

Сборная Армении по дзюдо примет участие в чемпионате Европы, который пройдет с 23 по 27 апреля в Тбилиси. Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении по дзюдо Артур Геворкян, в ЧЕ от Армении примут участие 5 спортсменов, в том числе Оганес Давтян (в/к 60 кг), Армен Назарян (в/к 66 кг), Роберт Варданян (в/к 73 кг), Акоб Аракелян (в/к 90 кг), а в соревновании среди женщин единственной представительницей Армении будет Ануш Акопян (в/к 52 кг).
«Наши спортсмены к чемпионату Европы предстанут в оптимальном составе. В ходе учебно-тренировочного сбора мы набрали хорошую физическую форму и готовы к чемпионату Европы. Надеюсь, вернемся из Грузии с медалями», – отметил Геворкян
Делегация армянских дзюдоистов под руководством президента Федерации дзюдо Армении Алексана Аветисяна отбудет в Грузию 22 апреля.