8 Նոյեմբեր 2022 - 07:17 AMT
Արցախի պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանը չափազանց կարևոր է համարում թիմային աշխատանքը և այնպիսի մարդկանց ներգրավումը, ովքեր ԱՀ ապագայի ու զարգացման հարցերը համարում են իրենց առաջնահերթ նպատակը և պատրաստ են դրամ հասնելու համար ամեն ինչ անել: Այդ մասին նա գրել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
«Որպես Արցախի Հանրապետութան պետնախարարի խորհրդականներ` ինձ հետ միասին աշխատելու են նախկին պետնախարարներ Արտակ Բեգլարանը և Գրիգորի Մարտիրոսյանը, Արցախի մշակույթի և կրթության նախկին նախարար Նարինե Աղաբալյանը, Հայաստանի աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախկին նախարար Մեսրոպ Առաքելյանը և գործարար Արման Հակոբջանյանը:
Ուրախ եմ, որ Արտակ Բեգլարյանն ընդունեց իմ առաջարկը և մնաց թիմում: Մյուս բոլոր խորհրդականներն աշխատելու են հասարակական հիմունքներով։
Նրանք մարդիկ են, որ համախմբվել են Արցախի ապագայի ու զարգացման ընդհանուր գաղափարի շուրջ։
Շնորհակալ եմ ձեզ և թիմի մյուս անդամներին, որ իմ կողքին եք, և հաջողություն եմ մաղթում այս պատասխանատու աշխատանքում: Ի գործ»,-ասվում է գրառման մեջ։
Նոյեմբերի 4-ին Բեգլարյանն Արցախի Հանրապետության նախագահի հրամանագրով ազատվել է ԱՀ պետական նախարարի պաշտոնից, պաշտոնում նշանակվել է Ռուբեն Վարդանյանը։ Նա կհամակարգի բոլոր ոլորտները, ուժայիններից բացի։

Госминистр Республики Арцах Рубен Варданян назвал имена своих советников на этом посту. Об этом он сообщил на своей странице в Facebook.
В качестве советников госминистра Арцаха с Варданяном будут работать бывшие госминистры Артак Бегларян и Григорий Мартиросян, бывший министр культуры и образования Арцаха Нарине Агабалян, бывший министр труда и социальных вопросов Армении Месроп Аракелян и предприниматель Арман Акопджанян
Варданян отметил, что считает крайне важной командную работу и привлечение в команду людей, которые считают своей приоритетной целью вопросы будущего и развития Арцаха и готовы сделать все для этого.
Указом президента Республики Арцах от 4 ноября Артак Бегларян был освобожден от должности государственного министра Арцаха. На должность госминистра был назначен Рубен Варданян.