Նոյեմբերի 30-ին ԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովում սկսվում են Հայաստանում Միացյալ Նահանգների նոր դեսպանի թեկնածու Քրիստինա Քվիենի վերաբերյալ լսումները :
Նույն օրը լսումներ տեղի կունենան Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսիի թեկնածության վերաբերյալ, ով նախագահ Ջո Բայդենի թեկնածուն է Ռուսաստանում ԱՄՆ դեսպանի պաշտոնում, հայտնում է Ամերիկյան հետազոտությունների հայկական կենտրոնը։
Նրանց թեկնածությունների հաստատման պարագայում, արդեն հունվարին Թրեյսին Երևանից կմեկնի Մոսկվա, իսկ Քվիենը կկարողանա ժամանել Երևան:

30 Ноябрь 2022 - 10:53 AMT
Комитет по международным отношениям Сената США проведет 30 ноября слушания относительно кандидатуры нового американского посла в Армении.
Президент США Джо Байден в июле выдвинул кандидатуру Кристины Квин на эту должность. Она станет преемником Линн Трейси, которую Байден предложил на пост нового посла США в России. Ее кандидатура тоже будет обсуждаться 30 ноября.
В преддверии слушаний Армянский Национальный комитет Америки (ANCA) призвал членов комитета Сената узнать позицию Квин относительно содействия США безопасности Армении и спасения Арцаха.