18 Ապրիլ 2009 - 11:01 AMT
Այսօր ԼՂՀ մայրաքաղաք Ստեփանակերտում մեկնարկել է Հայաստանի սամբոյի առաջնությունը, որին մասնակցում են 82 մարզիկներ Կոտայքից, Շիրակից, Լոռուց, Երեւանից, Արարատից, Տավուշից, ինչպես նաեւ ԼՂՀ-ից: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել է Հայաստանի Սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Լեոնիդ Հայրապետյանը, առաջնության արդյունքներով որոշվել է Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականի կազմը: Առաջնությունը կկայանա Միլանում մայիսի 14-18-ը:
«Միլանում ԵԱ հավաքականի կազմը կորոշվի Ստեփանակերտում երկրի տղամարդկանց առաջնությունից հետո: Կարող եմ ասել մի բան. կանանցից ԵԱ ամենայն հավանականությամբ ելույթ կունենա Եվրոպայի չեմպիոն եւ ԱԱ արծաթե մեդալակիր Ժաննա Վարդանյանը, որը հանդես է գալիս 48 կգ քաշային կարգում»,- ասել է Հայրապետյանը:

Сегодня в столице Нагорно-Карабахской Республики Степанакерте стартовал чемпионат Армении по самбо, в котором принимают участие 82 спортсмена из Котайка, Ширака, Лори, Еревана, Арарата, Тавуша, а также представители НКР. Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net президент Федерации самбо Армении Леонид Айрапетян, по результатам первенства определится состав сборной Армении на Чемпионат Европы, который пройдет с 14 по 18 мая в Милане.
«Состав сборной на ЧЕ в Милане определится после мужского первенства страны в Степанакерте. Могу сказать лишь одно – из женщин на ЧЕ наверняка выступит чемпионка Европы и серебряный призер ЧМ Жанна Варданян, выступающая в весовой категории 48 кг», – сказал Айрапетян.