26 Հունիս 2002 - 18:45 AMT
ԲՐԻՏԱՆԱԿԱՆ «ՌԱՆՍԱԹ» ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ԱՊԱՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ Է ՏԱՐԱԾԵԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԿԱՈՒՉՈՒԿԻ ԱՐՏԱԴՐՈՒԹՅԱՆ ՄԵՋ ՆԵՐԴՐՈՒՄՆԵՐԻ ՉԱՓԵՐԻ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ
Տեղեկություններն այն մասին, որ բրիտանական «Ռանսաթ» ընկերությունը «Նաիրիտ-1» ձեռնարկությունում կաուչուկի արտադրության մեջ ներդրել է 5 միլիոն դոլար, չի համապատասխանում իրականությանը: Այդ մասին «Արմինֆո» գործակալությանն է հայտնել «Նաիրիտ-2» ՓԲԸ տնօրեն Ալբերտ Սուքիասյանը: Իրականում, Սուքիասյանի խոսքերով, «Ռանսաթ» ընկերությունը արտադրության մեջ է ներդրել մոտ 500 հազար դոլար, որոնք, հիմնականում, ուղղվել են հումքի գնմանը եւ մարքեթինգային ուսումնասիրություններին: Մեկնաբանելով այս փաստը` Հայաստանի առեւտրի եւ տնտեսական զարգացման նախարար Աշոտ Շահնազարյանը նշել է, որ խոսելով 5 միլիոն դոլարի մասին, «Ռանսաթ-Հայաստան» ընկերության նախագահ Ամիլ Կումարը, ըստ երեւույթին, ի նկատի ուներ, որ տվյալ գումարը նախատեսվում է ներդնել արատդրության մեջ մինչեւ տարեվերջ: Հիշեցնենք, որ նման հայտարարություն Ամիլ Քումարը արել է հունիսի 12-ին Երեւանում տեղի ունեցած մամլո ասուլիսի ժամանակ:

26 Июнь 2002 - 18:45 AMT
БРИТАНСКАЯ КОМПАНИЯ “РАНСАТ” РАСПРОСТРАНИЛА ДЕЗИНФОРМАЦИЮ ПО ПОВОДУ РАЗМЕРА ИНВЕСТИЦИЙ В ПРОИЗВОДСТВО КАУЧУКА В АРМЕНИИ
Информация о том, что британская компания “Рансат” инвестировала в производство каучука на предприятии “Наирит-1” 5 млн долларов, не соответствует действительности. Об этом сообщил агентству “АРМИНФО” директор ЗАО “Наирит-2” Альберт Сукиасян. На самом деле, по словам Сукиасяна, компания “Рансат” вложила в производство около 500 тыс. долларов, которые были направлены, в основном, на закупку сырья и маркетинговые иcследования. Комментируя данный факт, заместитель министра по торговле и экономическому развитию Армении Ашот Шахназарян отметил, что называя суммеу в 5 млн долларов президент компании “Рансат-Армения” Амиль Кумар, очевидно, имел в виду то, что данную сумму планируется инвестировать в производство до конца текущего года. Напомним, что данное заявление Амиль Кумар сделал на состоявшейся 12 июня пресс-конференции в Ереване.